Näituse nimi annab ainet ©2002-2003 Postimees Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks

Sisustuskaubamajas tegutsevas E-kunstisalongis saab vaadata ligitõmbava pealkirjaga väljapanekut «Fantaasiamaailm», mille maalidest paljud kujutavad siiski reaalset elu.

Läksin põnevusega näitusele ja nägin Tartu kunsti selle tuntud headuses: lillemaalid, natüürmordid, maastikud, figuraalkompositsioonid... Kõik head kunstnikud ja toredad pildid, millest pooled on müüa.

Ainult et paljude puhul ei saa aru, mis on neil pistmist fantaasiamaailmaga. Esitasin küsimuse ja sain vastuseks selgituse, et fantaasia tähendab sellel näitusel väljamõeldud kompositsiooni.

Avar määratlus

Kui võtta rangelt teaduslikuna, siis selline määratlus ei määratle midagi, sest selle alla mahub peaaegu kogu kunstiajalugu.

Isegi 19. sajandi realism kasutas selle sõna kitsamas tähenduses - stiili mõistes - tüüpilise väljatoomiseks läbimõeldud, võimalikult veenvaid (s.t väljamõeldud) figuuride paigutusi ja detaile kunstniku varasemast kogemusest.

Ehk ainult impressionism jääks välja, juhusliku hetke jäädvustus on ju lausa impressionismi kreedo. Sellele näitusele on aga sattunud isegi üks Elmar Kitse impressionistlik maal, sest see pilt on õrn kui unelm.

Fantaasia tähendab ju ikkagi midagi ebatõenäolist, ning selliseidki maale on näitusel omajagu, kolmandik 46 eksponeeritud tööst.

Kõige fantaasiarikkam autor on Silvia Jõgever, kelle loomingust on väljapanekus lausa ¹edöövreid.

Ka teised kunstnikud on esindatud neile iseloomulike maalidega, näiteks Inge Kudi-siim, Ilmar Malin, Priit Pajos, Lembit Sarapuu, Pille Tamme-la, Kersti Rattus, Lüüdia Vallimäe-Mark ja Raul Voskres-senski.

Tartu kunstimuuseumi kogudest saaks lisada veel sellele näitusele sobivaid teoseid mõningatelt kunstnikelt (Ülo Sooster, Jüri Arrak, Enn Tegova jt), kuid tuleb tunnistada, et eesti kunstis on vähe fantaasiat.

Paneb mõtlema

Tegelikult on E-kunstisalongi praegusele näitusele pandud tore pealkiri. See paneb iga pildi juures mõtlema, mida küll autor võis olla oma fantaasiast juurde lisanud, tegelikkusega võrreldes teisiti paigutanud või kui palju värve moonutanud.

Kunst on väga subjektiivne ning kui vaid mõni üksik maal paneb vaataja unustama igapäevased mured, nii et mõtted hakkavad uitama mööda unistuste radu, siis on selles näituseruumis fantaasiat piisavalt.

«Fantaasiamaailma», mis on ühtlasi E-kunstisalongi kuuldavasti viimane väljapanek sisustuskaubamajas (Tehase 16), saab vaadata 15. maini.©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Näituse nimi annab ainet

Sisustuskaubamajas tegutsevas E-kunstisalongis saab vaadata ligitõmbava pealkirjaga väljapanekut «Fantaasiamaailm», mille maalidest paljud kujutavad siiski reaalset elu Läksin põnevusega näitusele ja nägin Tartu kunsti selle tuntud headuses: lillemaalid, natüürmordid, maastikud, figuraalkompositsioonid

Näituse nimi annab ainet mõtisklusteks

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük