Naise pea, August Weizenberg Weizenberg sai esialgse kunstihariduse Preisi Kunstiakadeemias aastatel 1863-1865. Pärast seda täiendas kujur end Peterburi Kunstide Akadeemias vabakuulajana, kust suundus edasi Müncheni Kunstiakadeemiasse, mille lõpetas 1873. aastal. Heini Paas on märkinud, et Weizenbergi portreedele on omane vormiüldistus ja ilu taotlus, väärikalt tõsine hoiak ja ilme. Ja muidugi ka portreelise sarnasuse püüe. Iga portree loomisel lähtus Weizenberg kujutatavast isikust, pidas silmas tema individuaalseid iseärasusi. Tundlikuma teostusega on intiimsemad ja romantilisema meeleoluga naiseportreed. Antud teose valmimisaastal 1885 toimus Peterburis Weizenbergi isikunäitus. Seetõttu pöördus ta tagasi Roomast, kus ta 12 aastat oli töötanud. Näituse positiivsete arvustuste tulemusel sai August Weizenberg 4. novembril 1885. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia auliikmeks. Sellist naisenäo modelleeringut näeb kunstniku mitmete hauasammaste juures, näiteks “Lootus" (1887, Kanepi kalmistul) ja hilisemast ajast “Naine ankruga" (1908, Viljandi Riia mnt kalmistu), aga ka kunstniku Itaalias valminud naiskangelaste juures. novembril 1921 ning on maetud Tartu Maarja kalmistule Naise pea, August Weizenberg E-kunstisalongis Weizenberg August
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naise pea, August Weizenberg E-kunstisalongis
August Weizenberg (06.04.1837)

Naise pea

1885 Kips. Signeeritud. 43x19x18,5
Alghind: 5900
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Weizenberg sai esialgse kunstihariduse Preisi Kunstiakadeemias aastatel 1863-1865. Pärast seda täiendas kujur end Peterburi Kunstide Akadeemias vabakuulajana, kust suundus edasi Müncheni Kunstiakadeemiasse, mille lõpetas 1873. aastal.

Heini Paas on märkinud, et Weizenbergi portreedele on omane vormiüldistus ja ilu taotlus, väärikalt tõsine hoiak ja ilme. Ja muidugi ka portreelise sarnasuse püüe. Iga portree loomisel lähtus Weizenberg kujutatavast isikust, pidas silmas tema individuaalseid iseärasusi. Tundlikuma teostusega on intiimsemad ja romantilisema meeleoluga naiseportreed.

Antud teose valmimisaastal 1885 toimus Peterburis Weizenbergi isikunäitus. Seetõttu pöördus ta tagasi Roomast, kus ta 12 aastat oli töötanud. Näituse positiivsete arvustuste tulemusel sai August Weizenberg 4. novembril 1885. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia auliikmeks.

Sellist naisenäo modelleeringut näeb kunstniku mitmete hauasammaste juures, näiteks “Lootus" (1887, Kanepi kalmistul) ja hilisemast ajast “Naine ankruga" (1908, Viljandi Riia mnt kalmistu), aga ka kunstniku Itaalias valminud naiskangelaste juures.August Weizenberg (06.04.1837)
Õppis 1846-1849 Kanepi kihelkonnakoolis, oli 1853-1958 Karstemõisa tisleri õpipoiss ja 1858-1862 Erastvere mõisa tisler. 1865. aastal sõitis ta 25-aastasena Saksamaale, et õppida füüsikat ja tehnikat, asus aga õppima saksa keelt ja kirjandust ning puunikerdamist ja joonistamist[1]. Asus 1863. aastal Preisi Kunstiakadeemiasse puunikerduse erialale õppima. Andeka õpilasena vabastati ta juba teisel semestril õppemaksust.Kolm aastat hiljem kolis Weizenberg majanduslikel põhjustel Peterburi, kus lootis leida paremat lisateenistust[1]. 1866. aastast õppis skulptor A. v Bocki ateljees ning vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemias. 1869. lahkus akadeemiast ning pärast lühiajalist viibimist kodumaal sõitis Saksamaale[2].Õppis ja töötas 1871. aastast Berliinis ja Münchenis, olles sealses Kunstiakadeemias professor Weidemanni modelleerimisklassis. Münchenis müüs skulptor suhteliselt edukalt oma töid ning seal on valminud sellised teosed nagu "Hamlet", "Noormees oja ääres", "Neiu kaebus" [1].1873. sõitis Weizenberg Viini maailmanäitusele, kaasas "Tütarlapse kaebus" ja "Noormees oja ääres"[2]. Seal ta aga tellimusi ei leidnud ning kolis juba samal aastal Rooma, kuhu jäi 17 aastaks. Roomas valmisid hulk tema parimaid töid: "Ophelia", "Ema armastus", "Lapse armastus", "Usk", "Lootus" jt. Lisaks sai ta kodumaalt rea tellimusi büstidele ja hauasammastele[1]. 1878. esines Weizenberg Pariisi maailmanäitusel, kus "Hamlet" leidis äramärkimist ning omandati 15 000 frangi eest[1]. Külastanud Peterburi läks skulptor tagasi Itaaliasse, kus valmisid "Barrabas", "Kristus", "Lady Macbeth" ja teised teosed, nende hulgas "Hämarik", mis võitis Chicago maailmanäitusel auhinna[1]. Ameeriklane Charles Pavey pidas Weizenbergi Hämariku kuju Milo Venusega samaväärseks[viide?].1887. korraldas Weizenberg oma loomingu näituse Tartus, kus kuberner ©ahhovskoi ostis "Kreutzwaldi portree" ja kinkis selle Eesti Kirjameeste Seltsile[1]. Tartust sõitis näitus Riiga ja sealt 1888 tagasi Rooma, kus skulptor modelleeris suure allegoorilise "Roma", mille kinkis Rooma linnavalitsusele[1]. Kaks aastat hiljem tuli kunstnikul võlgade eest Roomast pageda[1].1890 kolis Peterburi, kus elas järgmised 24 aastat. Weizenberg tegutses Peterburis vabakunstnikuna, Kunstide Akadeemia vabaliikmena ja eeskätt portretistina[2]. 1913. aastal kinkis Weizenberg oma "Koidu ja Hämariku" Estonia teatrile, mis pandi kaunistama teatrimaja punast saali[viide?]. 1914. aastal ostis Tallinna linnavalitsus Weizenbergi teoste kogu ning tollal 77-aastane kunstnik kolis Tallinnasse[1], kus töötas linna kunstivarade hooldajana ning elas linna antud ruumides Kadrioru lossis. Käis välismaal töötades korduvalt Eestis ning pidas kirjavahetust F. R. Kreutzwaldi, M. Veske, Jakob Hurda ja teiste eesti kultuuriinimestega[3].August Weizenberg suri 22. novembril 1921 ning on maetud Tartu Maarja kalmistule.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise pea, August Weizenberg

August Weizenberg (06 04 Weizenberg sai esialgse kunstihariduse Preisi Kunstiakadeemias aastatel 1863-1865. Pärast seda täiendas kujur end Peterburi Kunstide Akadeemias vabakuulajana, kust suundus edasi Müncheni Kunstiakadeemiasse, mille lõpetas 1873. aastal.Heini Paas on märkinud, et Weizenbergi portreedele on omane vormiüldistus ja ilu taotlus, väärikalt tõsine hoiak ja ilme. Ja muidugi ka portreelise sarnasuse püüe. Iga portree loomisel lähtus Weizenberg kujutatavast isikust, pidas silmas tema individuaalseid iseärasusi. Tundlikuma teostusega on intiimsemad ja romantilisema meeleoluga naiseportreed. Antud teose valmimisaastal 1885 toimus Peterburis Weizenbergi isikunäitus. Seetõttu pöördus ta tagasi Roomast, kus ta 12 aastat oli töötanud. Näituse positiivsete arvustuste tulemusel sai August Weizenberg 4. novembril 1885. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia auliikmeks. Sellist naisenäo modelleeringut näeb kunstniku mitmete hauasammaste juures, näiteks “Lootus" (1887, Kanepi kalmistul) ja hilisemast ajast “Naine ankruga" (1908, Viljandi Riia mnt kalmistu), aga ka kunstniku Itaalias valminud naiskangelaste juures.

Naise pea, August Weizenberg E-kunstisalongis

Weizenberg August
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük