Naine peegliga, Aino Bach Pärast Pallase lõpetamist saavutas Bach tuntuse ja tunnustuse väga kiiresti. Kooli lõpetamise järgse loomeperioodi olulisemad teosed on akvatintatehnikas graafilised lehed, mida kunstiteadlane Boriss Bern¹tein on kirjeldanud nõnda: "Nende emotsionaalne meeleolu on omamoodi kammertooniks, millega nii või teisiti kooskõlastuvad kõik teised. “ Teost "Naine peegliga“ iseloomustab ta nii: "Mõnede ettevaatlike graveerimisnõela puudutustega on antud aristokraatlikult peen nägu. Kontuurjooned mitte üksnes tähistavad piire, vaid ümbritsevad ka nõtkelt vorme. Peegli ellips toob esimesena sisse kõverjoone juhtmotiivi, mis hiljem kordub joonte aeglases ringvoolus. Just joonte kooskõla loob tasakaaluka rahulikkuse meeleolu. “ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud ning kirjeldatud Boris Bern¹teini monograafias "Aino Bach" (1961, nr 6 all). Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust. Meistrilt rahvale Naine peegliga, Aino Bach E-kunstisalongis Bach Aino
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naine peegliga, Aino Bach E-kunstisalongis
Aino Bach (1901–1980)

Naine peegliga

1937 Akvatinta, kuivnõel, paber. Signatuuriga. Plm 38x30,5
Alghind: 2000€
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Pärast Pallase lõpetamist saavutas Bach tuntuse ja tunnustuse väga kiiresti. Kooli lõpetamise järgse loomeperioodi olulisemad teosed on akvatintatehnikas graafilised lehed, mida kunstiteadlane Boriss Bern¹tein on kirjeldanud nõnda: "Nende emotsionaalne meeleolu on omamoodi kammertooniks, millega nii või teisiti kooskõlastuvad kõik teised.“ Teost "Naine peegliga“ iseloomustab ta nii: "Mõnede ettevaatlike graveerimisnõela puudutustega on antud aristokraatlikult peen nägu. Kontuurjooned mitte üksnes tähistavad piire, vaid ümbritsevad ka nõtkelt vorme. Peegli ellips toob esimesena sisse kõverjoone juhtmotiivi, mis hiljem kordub joonte aeglases ringvoolus. Just joonte kooskõla loob tasakaaluka rahulikkuse meeleolu.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud ning kirjeldatud Boris Bern¹teini monograafias "Aino Bach" (1961, nr 6 all). Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.Aino Bach (1901–1980)
Graafik Aino Bach sündis 1901. aastal Järvamaal Koerus. Suri 1980. aastal Tallinnas. Elas aastatel 1907–1915 Narvas ja 1915–1921 Omskis, kus õppis gümnaasiumis, mis muudeti pärast Oktoobrirevolutsiooni II astme töökooliks. Pärast selle lõpetamist 1921. aastal sai ta kohaliku kunstitööstuskooli õppejõududelt ka kunstialaseid teadmisi.Naases Eestisse 1921. aastal. Astus 1923. aastal õppima Pallasesse, õppis vaheaegadega algul maalimist, alates 1930. aastast Ado Vabbe juhendusel graafikat ja lõpetas kooli 1935. aastal graafika erialal. Pärast seda töötas aastatel 1935–1940 Tartus vabakunstnikuna. Tegutses 1940–1941 Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli õppejõuna. 1941. aastal evakueerus NSVL-i tagalasse, töötas alates 1942. aastast Jaroslavi kunstnike kollektiivis.Alates 1946. aastast tegutses vabakunstnikuna Tallinnas.Näitustel esines alates 1921. aastast.Aino Bachi on nimetatud Eesti estampgraafikas sügavtrükitehnikate väljendusvõimaluste avardajaks. Oma loomingus ühendas ta sageli akvatinta kuivnõela ja sametiselt mõjuva ofordiga.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine peegliga, Aino Bach

Aino Bach (1901–1980) Naine peegliga 1937 Akvatinta, kuivnõel, paber Signatuuriga Pärast Pallase lõpetamist saavutas Bach tuntuse ja tunnustuse väga kiiresti. Kooli lõpetamise järgse loomeperioodi olulisemad teosed on akvatintatehnikas graafilised lehed, mida kunstiteadlane Boriss Bern¹tein on kirjeldanud nõnda: "Nende emotsionaalne meeleolu on omamoodi kammertooniks, millega nii või teisiti kooskõlastuvad kõik teised.“ Teost "Naine peegliga“ iseloomustab ta nii: "Mõnede ettevaatlike graveerimisnõela puudutustega on antud aristokraatlikult peen nägu. Kontuurjooned mitte üksnes tähistavad piire, vaid ümbritsevad ka nõtkelt vorme. Peegli ellips toob esimesena sisse kõverjoone juhtmotiivi, mis hiljem kordub joonte aeglases ringvoolus. Just joonte kooskõla loob tasakaaluka rahulikkuse meeleolu.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud ning kirjeldatud Boris Bern¹teini monograafias "Aino Bach" (1961, nr 6 all). Teos pärineb Valter Ojakääru kunstikogust.

Naine peegliga, Aino Bach E-kunstisalongis

Bach Aino
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük