Muistne Eesti neiu, H Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid. Loe lisaks Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis Maasik H.
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis

Muistne Eesti neiu

1924. Kips. 83x28x29. Signatuuriga.
Alghind: € €2000
44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Muistne Eesti neiu, H

H Maasik Muistne Eesti neiu 1924 Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid.

Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis

Maasik H.
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük