Mõtlik, Herman Halliste E-kunstisalongis 1919. aasta sügisel alustas Halliste kunstialaseid õpinguid Ants Laikmaa ateljeekoolis. Ta jätkas õppimist Pallases Anton Starkopfi ja Voldemar Melliku juhendusel. 1928. aastal läks kunstnik Tallinna Jaan Koorti ateljeesse tööle, õppides seal keraamikat ning pronksivalu. Kunstiajaloolane Heini Paas on Halliste naisfi guuridest kirjutanud: "Eleegilised, nukrailmelised ja endasse süvenenud on H. Halliste naisefi guurid. Inimkeha plastilise väljendusrikkuse, fi guuri asendi ja hoiaku kaudu annab ta edasi erinevaid meeleolusid ja tundevarjundeid. Ta eelistab naiselikult täidlasi ja pehmelt ümaraid vorme. Need vastasid tema ilumõistele, sobisid väljendama soovitud meeleolu. " aastatel Mõtlik, Herman Halliste E-kunstisalongis Halliste Herman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mõtlik, Herman Halliste E-kunstisalongis
Herman Halliste (1900–1973)

Mõtlik

Hall savi. Signatuurita. 31x22x32
Alghind: € €575
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

1919. aasta sügisel alustas Halliste kunstialaseid õpinguid
Ants Laikmaa ateljeekoolis. Ta jätkas õppimist Pallases
Anton Starkopfi ja Voldemar Melliku juhendusel. 1928. aastal
läks kunstnik Tallinna Jaan Koorti ateljeesse tööle, õppides
seal keraamikat ning pronksivalu. Kunstiajaloolane Heini Paas
on Halliste naisfi guuridest kirjutanud: "Eleegilised, nukrailmelised
ja endasse süvenenud on H. Halliste naisefi guurid.
Inimkeha plastilise väljendusrikkuse, fi guuri asendi ja hoiaku
kaudu annab ta edasi erinevaid meeleolusid ja tundevarjundeid.
Ta eelistab naiselikult täidlasi ja pehmelt ümaraid vorme.
Need vastasid tema ilumõistele, sobisid väljendama soovitud
meeleolu."Herman Halliste (1900–1973)
Skulptor Herman Halliste sündis 1900. aastal Harjumaal. Suri 1973. aastal. Töötas sõjaväkke mobiliseerituna 1919–1922 Tallinnas lennuväestaabis joonestajana ja õppis samal ajal Ants Laikmaa ateljeekoolis. Jätkas õpinguid Pallases Anton Starkopfi ja Voldemar Melliku juhendusel. Aastatel 1926–29 oli Tartus vabakunstnik ning seejärel Tallinnas, kus töötas ühtlasi Jaan Koorti ateljees. Käis õpireisil Soomes, Austrias, Itaalias, ©veitsis, Prantsusmaal, Saksamaal ja ©otimaal. Alustas maalijana ning maalinud ka hiljem. Viljaka kujurina loonud portreid, aktiskulptuure ja hauamonumente; eelistanud materjalina graniiti kasutanud ka puud, pronksi ja marmorit. Varases loomingus on impressionistlikke teoseid, kuid enamik lähtub art déco klassitsistlikust suunast, iseloomulikud on suured siledad, valguse ja varju mängu arvestavad vormipinnad ning vormi dekoratiivne stilisatsioon. 1930. aastate keskel arenes vorm konkreetsemaks ja portreteeritavat psühholoogilisemalt iseloomustavaks. Loonud ka poeetilise meeleoluga portreepäid. Hauamonumendid kavandas arhitektuursed või figuraalsed. Oli pärast II maailmasõda kunstielust tõrjutud, hakkas selles jälle osalema 1950. aastate lõpus; tegi jõulise, kindla ja üldistatud vormiga portreid eesti kultuuriinimestest ning jätkas harmooniliste proportsioonide, täidlaste vormide, rahuliku silueti ja tundliku modelleeringuga elamuslike, nukralt lüüriliste naisaktide loomist, mida oli alustanud juba 1930. aastatel.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mõtlik, Herman Halliste E-kunstisalongis

Herman Halliste (1900–1973) Mõtlik Hall savi Signatuurita 1919. aasta sügisel alustas Halliste kunstialaseid õpinguidAnts Laikmaa ateljeekoolis. Ta jätkas õppimist PallasesAnton Starkopfi ja Voldemar Melliku juhendusel. 1928. aastalläks kunstnik Tallinna Jaan Koorti ateljeesse tööle, õppidesseal keraamikat ning pronksivalu. Kunstiajaloolane Heini Paason Halliste naisfi guuridest kirjutanud: "Eleegilised, nukrailmelisedja endasse süvenenud on H. Halliste naisefi guurid.Inimkeha plastilise väljendusrikkuse, fi guuri asendi ja hoiakukaudu annab ta edasi erinevaid meeleolusid ja tundevarjundeid.Ta eelistab naiselikult täidlasi ja pehmelt ümaraid vorme.Need vastasid tema ilumõistele, sobisid väljendama soovitudmeeleolu."

Mõtlik, Herman Halliste E-kunstisalongis

Halliste Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük