Mees odaga ja naine Esimesed suuremad sammud kunsti alal tegi Ferdi Sannamees 1918. aastal, kui ta asus õppima Konrad Mäe ateljeesse. Viimasest sai talle suur eeskuju, kelle õpetussõnu järgis tulevane skulptor oma loometee algusest kuni lõpuni. Oluliseks märksõnaks selle juures oli loominguline iseseisvus ja ausus. Kui 1919. aastal sügisel asutati kunstikool Pallas siirdus Sannamees koos teiste Mäe õpilastega sinna, et juba tõsiselt ja süstemaatilisemalt oma valitud erialale keskenduda. Tema meisterlikkust ja silmaringi avardasid ka õppereisid mitmetesse suurlinnadesse, pikemalt näiteks Dresdeni ja Pariisi. Pärast lõpetamist töötas Sannamees mõnda aega õpetajana Pallases, kuid 1925. aastal suundus noor energiline ja entusiastlik kunstnik pealinna, kus asus tööle õpetajana Riigi Kunsttööstuskoolis. Samal aastal osales ta Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu näitusel, mille järel ilmusid trükis järgmised read: "Sannamees on tallinlastele uudiseks. Ta paremad tööd võistlevad juba tõsiselt ta meistrite omadega. " Tallinnas algas tal produktiivne periood, kus lõi imetleva kiirusega teoseid, mis tõid talle populaarsust. Esimese ulatusliku ülesande sai ta kino "Ateena" sisekaunistuse näol Tartus. "Mees odaga ja naine vaasiga" on tõenäoliselt valminud ajavahemikul 1925-1927, mil ta oli tööl Kunsttööstuskoolis. Seal oli tal võimalus kasutada materjalina ka keraamikat, sest tal oli võimalus seda põletada kooli keraamikaahjus. Majoolikas valminud teosed on modelleeritud materjalipäraselt lihtsas ja stiliseerivalt üldistavas laadis. Üldistavamalt on Sannamehe loomingust kõneldud kui vaimse rikkuse ja pühendumuse etalonidest. Õpipoisist meistriks Mees odaga ja naine vaasiga, Ferdi Sannamees E-kunstisalongis Sannamees Ferdi
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Mees odaga ja naine vaasiga, Ferdi Sannamees E-kunstisalongis

Mees odaga ja naine vaasiga

1920ndad Majoolika 68 x 40 x 5
Alghind: 3 500
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Esimesed suuremad sammud kunsti alal tegi Ferdi Sannamees 1918. aastal, kui ta asus õppima Konrad Mäe ateljeesse. Viimasest sai talle suur eeskuju, kelle õpetussõnu järgis tulevane skulptor oma loometee algusest kuni lõpuni. Oluliseks märksõnaks selle juures oli loominguline iseseisvus ja ausus. Kui 1919. aastal sügisel asutati kunstikool Pallas siirdus Sannamees koos teiste Mäe õpilastega sinna, et juba tõsiselt ja süstemaatilisemalt oma valitud erialale keskenduda. Tema meisterlikkust ja silmaringi avardasid ka õppereisid mitmetesse suurlinnadesse, pikemalt näiteks Dresdeni ja Pariisi.Pärast lõpetamist töötas Sannamees mõnda aega õpetajana Pallases, kuid 1925. aastal suundus noor energiline ja entusiastlik kunstnik pealinna, kus asus tööle õpetajana Riigi Kunsttööstuskoolis. Samal aastal osales ta Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu näitusel, mille järel ilmusid trükis järgmised read: "Sannamees on tallinlastele uudiseks. Ta paremad tööd võistlevad juba tõsiselt ta meistrite omadega." Tallinnas algas tal produktiivne periood, kus lõi imetleva kiirusega teoseid, mis tõid talle populaarsust. Esimese ulatusliku ülesande sai ta kino "Ateena" sisekaunistuse näol Tartus. "Mees odaga ja naine vaasiga" on tõenäoliselt valminud ajavahemikul 1925-1927, mil ta oli tööl Kunsttööstuskoolis. Seal oli tal võimalus kasutada materjalina ka keraamikat, sest tal oli võimalus seda põletada kooli keraamikaahjus. Majoolikas valminud teosed on modelleeritud materjalipäraselt lihtsas ja stiliseerivalt üldistavas laadis. Üldistavamalt on Sannamehe loomingust kõneldud kui vaimse rikkuse ja pühendumuse etalonidest.Ferdi Sannamees
Sannamees sündis 1895. aastal Tartumaal. Aastatel 1918-19 õppis Konrad Mäe ateljees ja 1919-24 Pallases, alguses maali ja graafikat, lõpetas kujurina. Täiendas end 1923. aastal Dresdenis ja 1932-22 Pariisis. Sannamees on 1920.-1950. aastate eesti skulptuuri silmapaistvamaid portretiste. Loonud ka figuure, monumente ja hauasambaid.Kogu loomeaja kestel lõi plastilist vormi rõhutavaid akti- ja portreejoonistusi. Kujundanud ajkirjade ja raamatute kaasi.Suri 1963. aastal Tallinnas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mees odaga ja naine

Ferdi Sannamees Mees odaga ja naine vaasiga 1920ndad Majoolika 68 x 40 x 5 Alghind: 3 500 27 E-Kunstisalongi XXVII oksjon 27 Esimesed suuremad sammud kunsti alal tegi Ferdi Sannamees 1918. aastal, kui ta asus õppima Konrad Mäe ateljeesse. Viimasest sai talle suur eeskuju, kelle õpetussõnu järgis tulevane skulptor oma loometee algusest kuni lõpuni. Oluliseks märksõnaks selle juures oli loominguline iseseisvus ja ausus. Kui 1919. aastal sügisel asutati kunstikool Pallas siirdus Sannamees koos teiste Mäe õpilastega sinna, et juba tõsiselt ja süstemaatilisemalt oma valitud erialale keskenduda. Tema meisterlikkust ja silmaringi avardasid ka õppereisid mitmetesse suurlinnadesse, pikemalt näiteks Dresdeni ja Pariisi.Pärast lõpetamist töötas Sannamees mõnda aega õpetajana Pallases, kuid 1925. aastal suundus noor energiline ja entusiastlik kunstnik pealinna, kus asus tööle õpetajana Riigi Kunsttööstuskoolis. Samal aastal osales ta Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu näitusel, mille järel ilmusid trükis järgmised read: "Sannamees on tallinlastele uudiseks. Ta paremad tööd võistlevad juba tõsiselt ta meistrite omadega." Tallinnas algas tal produktiivne periood, kus lõi imetleva kiirusega teoseid, mis tõid talle populaarsust. Esimese ulatusliku ülesande sai ta kino "Ateena" sisekaunistuse näol Tartus. "Mees odaga ja naine vaasiga" on tõenäoliselt valminud ajavahemikul 1925-1927, mil ta oli tööl Kunsttööstuskoolis. Seal oli tal võimalus kasutada materjalina ka keraamikat, sest tal oli võimalus seda põletada kooli keraamikaahjus. Majoolikas valminud teosed on modelleeritud materjalipäraselt lihtsas ja stiliseerivalt üldistavas laadis. Üldistavamalt on Sannamehe loomingust kõneldud kui vaimse rikkuse ja pühendumuse etalonidest.

Mees odaga ja naine vaasiga, Ferdi Sannamees E-kunstisalongis

Sannamees Ferdi
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük