Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta. Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna. Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna. Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel. Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid. Loe lisaks Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis Tael Karl
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis

Maastik

1955 Itaalia pliiats,paber km.18,5 x 26
Alghind: 6 500/€ 415
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta. Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna.Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna. Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel. Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis

Karl Tael Maastik 1955 Itaalia pliiats,paber km 18,5 x 26 Alghind: 6 500/€ 415 25 Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta. Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna.Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna. Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel. Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid.

Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis

Tael Karl
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük