Maastik, Heldur Viires E-kunstisalongis Heldur Viirese loometee ei möödunud takistusteta, kuid tema pühendumus on temast tänaseks teinud Tartu ühe armastatuima pedagoogi ning legendaarse kunstniku. Viires alustas õpinguid 1945. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning 1949 suundus end täiendama Ilja Repini nim. Kunstiinstituuti Leningradis. Tagasilöök saabus 1950. a. , mil kunstnik arreteeriti ning saadeti Vorkuta vangilaagrisse. Kuus aastat hiljem, naastes tagasi koju, jätkas kunstnik veel suurema innuga maalimist ning asus õppima ERKI-sse, mille lõpetas maalikunstniku diplomiga. Aastat 1964 on Viires Kunstnike Liidu ja 1989. a. Kunstiühingu "Pallas“ liige. Lisaks mitmetele teistele nimekatele preemiatele, omistati 2001. a. Viiresele Valgetähe V klassi teenetemärk. Heldur Viirese loomingus kohtab nii moodsa kunsti suunitlustega teoseid, kui ka klassikalist maastikumaali, mis näib olevat kunstnikku võlunud läbi aegade. Kunstniku maastikele on omane vahetu ja loomulik loodustunnetus, kus ühtegi detaili või tooni pole peale surutud. Need on kunstnikud muljed valgusest ja õhust, mis on igal ajahetkel muutumises. Viirese 1987. a. näitusekataloogis on kommenteeritud: "Kuigi kohati etüüdilähedane ja silmahakkava uudsuseta, tundub selline maastikunägemine usaldustäratavam kui mõnigi kord visiooni-ambitsiooniga, kuid pretensioonikasse skeemi takerdunud loodusekujundid. “ Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Maastik, Heldur Viires E-kunstisalongis Viires Heldur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Heldur Viires E-kunstisalongis
Heldur Viires (1927–2021)

Maastik

1978 Õli, lõuend 54,2 x 70,5
Alghind: 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Heldur Viirese loometee ei möödunud takistusteta, kuid tema pühendumus on temast tänaseks teinud Tartu ühe armastatuima pedagoogi ning legendaarse kunstniku. Viires alustas õpinguid 1945.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning 1949 suundus end täiendama Ilja Repini nim. Kunstiinstituuti Leningradis. Tagasilöök saabus 1950.a., mil kunstnik arreteeriti ning saadeti Vorkuta vangilaagrisse. Kuus aastat hiljem, naastes tagasi koju, jätkas kunstnik veel suurema innuga maalimist ning asus õppima ERKI-sse, mille lõpetas maalikunstniku diplomiga. Aastat 1964 on Viires Kunstnike Liidu ja 1989.a. Kunstiühingu "Pallas“ liige. Lisaks mitmetele teistele nimekatele preemiatele, omistati 2001.a. Viiresele Valgetähe V klassi teenetemärk.
Heldur Viirese loomingus kohtab nii moodsa kunsti suunitlustega teoseid, kui ka klassikalist maastikumaali, mis näib olevat kunstnikku võlunud läbi aegade. Kunstniku maastikele on omane vahetu ja loomulik loodustunnetus, kus ühtegi detaili või tooni pole peale surutud. Need on kunstnikud muljed valgusest ja õhust, mis on igal ajahetkel muutumises. Viirese 1987.a. näitusekataloogis on kommenteeritud: "Kuigi kohati etüüdilähedane ja silmahakkava uudsuseta, tundub selline maastikunägemine usaldustäratavam kui mõnigi kord visiooni-ambitsiooniga, kuid pretensioonikasse skeemi takerdunud loodusekujundid.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Heldur Viires E-kunstisalongis

Heldur Viires (1927–2021) Maastik 1978 Õli, lõuend 54,2 x 70,5 Alghind: 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Heldur Viirese loometee ei möödunud takistusteta, kuid tema pühendumus on temast tänaseks teinud Tartu ühe armastatuima pedagoogi ning legendaarse kunstniku. Viires alustas õpinguid 1945.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning 1949 suundus end täiendama Ilja Repini nim. Kunstiinstituuti Leningradis. Tagasilöök saabus 1950.a., mil kunstnik arreteeriti ning saadeti Vorkuta vangilaagrisse. Kuus aastat hiljem, naastes tagasi koju, jätkas kunstnik veel suurema innuga maalimist ning asus õppima ERKI-sse, mille lõpetas maalikunstniku diplomiga. Aastat 1964 on Viires Kunstnike Liidu ja 1989.a. Kunstiühingu "Pallas“ liige. Lisaks mitmetele teistele nimekatele preemiatele, omistati 2001.a. Viiresele Valgetähe V klassi teenetemärk.Heldur Viirese loomingus kohtab nii moodsa kunsti suunitlustega teoseid, kui ka klassikalist maastikumaali, mis näib olevat kunstnikku võlunud läbi aegade. Kunstniku maastikele on omane vahetu ja loomulik loodustunnetus, kus ühtegi detaili või tooni pole peale surutud. Need on kunstnikud muljed valgusest ja õhust, mis on igal ajahetkel muutumises. Viirese 1987.a. näitusekataloogis on kommenteeritud: "Kuigi kohati etüüdilähedane ja silmahakkava uudsuseta, tundub selline maastikunägemine usaldustäratavam kui mõnigi kord visiooni-ambitsiooniga, kuid pretensioonikasse skeemi takerdunud loodusekujundid.“

Maastik, Heldur Viires E-kunstisalongis

Viires Heldur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük