Maastik, Albert Toomapoeg E-kunstisalongis Albert Toomapoeg on Eesti kunstiajaloos vähe tuntud kunstnik ning tema teoseid on väga vähe säilinud. Tartu Kunstimuuseumi maalikogusse kuuluvad Toomapoja Tartu vaated, millest tuntuim on "Tartu vaade kaubahooviga“. Kunstnik oli esindatud ka Enn Lillemetsa koostatud näitusel "Lõpetamata Pallas“ Tartu Linnamuuseumis 2009. aastal. Toomapoeg õppis Pallases aastatel 1935-1940 Nikolai Triigi ja Ado Vabbe õpilasena, kuid kool jäi lõpetamata, kuna ta osales II maailmasõja lahingutes ning hukkus 1944. aastal. Sõjakeerise igal vabal hetkel meenutati Toomapoega alati hoolega visandeid joonistamas. 2019 Maastik, Albert Toomapoeg E-kunstisalongis Toomapoeg Albert
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Albert Toomapoeg E-kunstisalongis
Albert Toomapoeg (1908-1944)

Maastik

1938 Õli, lõuend. Signatuuriga. 76,5x98,5
Alghind: € €1300
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Albert Toomapoeg on Eesti kunstiajaloos vähe tuntud kunstnik ning tema teoseid on väga vähe säilinud. Tartu Kunstimuuseumi maalikogusse kuuluvad Toomapoja Tartu vaated, millest tuntuim on "Tartu vaade kaubahooviga“. Kunstnik oli esindatud ka Enn Lillemetsa koostatud näitusel "Lõpetamata Pallas“ Tartu Linnamuuseumis 2009. aastal. Toomapoeg õppis Pallases aastatel 1935-1940 Nikolai Triigi ja Ado Vabbe õpilasena, kuid kool jäi lõpetamata, kuna ta osales II maailmasõja lahingutes ning hukkus 1944. aastal. Sõjakeerise igal vabal hetkel meenutati Toomapoega alati hoolega visandeid joonistamas.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Albert Toomapoeg E-kunstisalongis

Albert Toomapoeg (1908-1944) Maastik 1938 Õli, lõuend Signatuuriga Albert Toomapoeg on Eesti kunstiajaloos vähe tuntud kunstnik ning tema teoseid on väga vähe säilinud. Tartu Kunstimuuseumi maalikogusse kuuluvad Toomapoja Tartu vaated, millest tuntuim on "Tartu vaade kaubahooviga“. Kunstnik oli esindatud ka Enn Lillemetsa koostatud näitusel "Lõpetamata Pallas“ Tartu Linnamuuseumis 2009. aastal. Toomapoeg õppis Pallases aastatel 1935-1940 Nikolai Triigi ja Ado Vabbe õpilasena, kuid kool jäi lõpetamata, kuna ta osales II maailmasõja lahingutes ning hukkus 1944. aastal. Sõjakeerise igal vabal hetkel meenutati Toomapoega alati hoolega visandeid joonistamas.

Maastik, Albert Toomapoeg E-kunstisalongis

Toomapoeg Albert
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük