Maalitud lind, Tiit Pääsuke Õppejõud ning kunstnik Tiit Pääsuke alustas oma kunstiõpinguid Tartu kunstikoolis ning seejärel ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal. Kogu oma loometee jooksul ei ole Pääsuke pidanud tähtsaks maalida palju, vaid teha seda põhjalikult. Asudes maalima, võtab kunstnik aega ning keskendub nii vormi- kui värvitäiuse otsimisele ja nende sümbioosile. Kunstiteadlased on nimetanud teda meie maalikunsti ajaloo üheks suurimaks koloristiks, kes modelleerib ka vorme läbi värvi. 1990. aastatel töötas Pääsuke ka Rovaniemi kunstikoolis ning oli Lapi ülikoolis õppejõud, seepärast võib kohata kunstniku loomingus sealsele loodusele omaseid värvilahendeid nagu ka antud teosel "Maalitud lind“. Maal tutvustab nii kunstniku tehnilisi võimeid kui räägib ka kunstniku suurest kirest ja kiindumusest looduse vastu. Tiit Pääsuke on ise öelnud: "Jälle ja jälle lemmikmaastikesse tagasi tulla. Forellijõgedele! Tegelikult energiat saama, mis linna kulutatud. Ja ennast kontrollima - suudad sa veel loodusega sina peal olla, inimene?" Paradoks aga tekib hoopis seal, et kunstnik käib looduses, jälgib ümbritsevat, kuid ateljees asub ta jäädvustama topiseid. Mida sellest välja lugeda, võib jääda igaühe enda otsustada - kas peitub seal mure kaduva looduse pärast või on see lind vaid juhuslik, eesmärk on lihtsalt maalida ning värve lõuendile seada. Maali tagaküljel peituvalt kirjalt võib lugeda kunstniku sõnu: "Kohatine tõepärasuse illusioon, täpsus, pilt pildi sees, on lagunemas abstraktseteks värvilaikudeks, juhuslikeks pintslitõmmeteks ja värvitekstuurideks. Lind - tõenäolisest tõmmuvaeras - on ainult ettekääne maalimiseks - seepärast ongi maali nimi niisugune. Kes nähku siin ainult ilu, kes muret looduse pärast. Värvimaastik on Lõuna-Lapimaa soodest. “ Tõsi ta on, et igal maalil on oma lugu, mõnikord võime näha seal kunstniku jutustust, teinekord hakkab maal aga täiesti uut lugu kandma, olenevalt sellest, mida vaataja seal näeb. E-Kunstisalongi XLVII oksjon Maalitud lind, Tiit Pääsuke E-kunstisalongis Pääsuke Tiit
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maalitud lind, Tiit Pääsuke E-kunstisalongis
Tiit Pääsuke (Sünd. 1941)

Maalitud lind

1995? Akrüül, õli, lõuend 39 x 82
Alghind: 28000/€1790, lõpphind: € 28 000/ 1 790
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Õppejõud ning kunstnik Tiit Pääsuke alustas oma kunstiõpinguid Tartu kunstikoolis ning seejärel ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal. Kogu oma loometee jooksul ei ole Pääsuke pidanud tähtsaks maalida palju, vaid teha seda põhjalikult. Asudes maalima, võtab kunstnik aega ning keskendub nii vormi- kui värvitäiuse otsimisele ja nende sümbioosile. Kunstiteadlased on nimetanud teda meie maalikunsti ajaloo üheks suurimaks koloristiks, kes modelleerib ka vorme läbi värvi.
1990. aastatel töötas Pääsuke ka Rovaniemi kunstikoolis ning oli Lapi ülikoolis õppejõud, seepärast võib kohata kunstniku loomingus sealsele loodusele omaseid värvilahendeid nagu ka antud teosel "Maalitud lind“. Maal tutvustab nii kunstniku tehnilisi võimeid kui räägib ka kunstniku suurest kirest ja kiindumusest looduse vastu. Tiit Pääsuke on ise öelnud: "Jälle ja jälle lemmikmaastikesse tagasi tulla. Forellijõgedele! Tegelikult energiat saama, mis linna kulutatud. Ja ennast kontrollima - suudad sa veel loodusega sina peal olla, inimene?" Paradoks aga tekib hoopis seal, et kunstnik käib looduses, jälgib ümbritsevat, kuid ateljees asub ta jäädvustama topiseid. Mida sellest välja lugeda, võib jääda igaühe enda otsustada - kas peitub seal mure kaduva looduse pärast või on see lind vaid juhuslik, eesmärk on lihtsalt maalida ning värve lõuendile seada. Maali tagaküljel peituvalt kirjalt võib lugeda kunstniku sõnu: "Kohatine tõepärasuse illusioon, täpsus, pilt pildi sees, on lagunemas abstraktseteks värvilaikudeks, juhuslikeks pintslitõmmeteks ja värvitekstuurideks. Lind - tõenäolisest tõmmuvaeras - on ainult ettekääne maalimiseks - seepärast ongi maali nimi niisugune. Kes nähku siin ainult ilu, kes muret looduse pärast. Värvimaastik on Lõuna-Lapimaa soodest.“ Tõsi ta on, et igal maalil on oma lugu, mõnikord võime näha seal kunstniku jutustust, teinekord hakkab maal aga täiesti uut lugu kandma, olenevalt sellest, mida vaataja seal näeb.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maalitud lind, Tiit Pääsuke

Tiit Pääsuke (Sünd 1941) Maalitud lind 1995? Akrüül, õli, lõuend 39 x 82 Alghind: 28000/€1790, lõpphind: € 28 000/ 1 790 22 Õppejõud ning kunstnik Tiit Pääsuke alustas oma kunstiõpinguid Tartu kunstikoolis ning seejärel ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal. Kogu oma loometee jooksul ei ole Pääsuke pidanud tähtsaks maalida palju, vaid teha seda põhjalikult. Asudes maalima, võtab kunstnik aega ning keskendub nii vormi- kui värvitäiuse otsimisele ja nende sümbioosile. Kunstiteadlased on nimetanud teda meie maalikunsti ajaloo üheks suurimaks koloristiks, kes modelleerib ka vorme läbi värvi. 1990. aastatel töötas Pääsuke ka Rovaniemi kunstikoolis ning oli Lapi ülikoolis õppejõud, seepärast võib kohata kunstniku loomingus sealsele loodusele omaseid värvilahendeid nagu ka antud teosel "Maalitud lind“. Maal tutvustab nii kunstniku tehnilisi võimeid kui räägib ka kunstniku suurest kirest ja kiindumusest looduse vastu. Tiit Pääsuke on ise öelnud: "Jälle ja jälle lemmikmaastikesse tagasi tulla. Forellijõgedele! Tegelikult energiat saama, mis linna kulutatud. Ja ennast kontrollima - suudad sa veel loodusega sina peal olla, inimene?" Paradoks aga tekib hoopis seal, et kunstnik käib looduses, jälgib ümbritsevat, kuid ateljees asub ta jäädvustama topiseid. Mida sellest välja lugeda, võib jääda igaühe enda otsustada - kas peitub seal mure kaduva looduse pärast või on see lind vaid juhuslik, eesmärk on lihtsalt maalida ning värve lõuendile seada. Maali tagaküljel peituvalt kirjalt võib lugeda kunstniku sõnu: "Kohatine tõepärasuse illusioon, täpsus, pilt pildi sees, on lagunemas abstraktseteks värvilaikudeks, juhuslikeks pintslitõmmeteks ja värvitekstuurideks. Lind - tõenäolisest tõmmuvaeras - on ainult ettekääne maalimiseks - seepärast ongi maali nimi niisugune. Kes nähku siin ainult ilu, kes muret looduse pärast. Värvimaastik on Lõuna-Lapimaa soodest.“ Tõsi ta on, et igal maalil on oma lugu, mõnikord võime näha seal kunstniku jutustust, teinekord hakkab maal aga täiesti uut lugu kandma, olenevalt sellest, mida vaataja seal näeb.

Maalitud lind, Tiit Pääsuke E-kunstisalongis

Pääsuke Tiit
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük