Lõuna–Eesti maastik, Martin Taevere Riigikohtunikuna elatist teeninud Taevere puutus kunstiga kokku 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Järgnevatel aastatel peatus Mägi suviti Võrumaal Taevere juures, kus käidi tihti koos maalimas. Jaan Vahtra on hiljem meenutanud humoorikat seika: „Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Kohtasin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kui tema maalinguist polnud mul aimu. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas – need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest. “ 2001 Lõuna–Eesti maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis Taevere Martin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna–Eesti maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis
Martin Taevere (1879 - 1939)

Lõuna–Eesti maastik

1920–1930ndad. Õli, papp. 47,5x68,5. Signatuurita. Originaalraamiga.
Alghind: € €1000, lõpphind: € 1 900
44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

Riigikohtunikuna elatist teeninud Taevere puutus kunstiga kokku 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Järgnevatel aastatel peatus Mägi suviti Võrumaal Taevere juures, kus käidi tihti koos maalimas. Jaan Vahtra on hiljem meenutanud humoorikat seika: „Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Kohtasin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kui tema maalinguist polnud mul aimu. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas – need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna–Eesti maastik, Martin Taevere

Martin Taevere (1879 - 1939) Lõuna–Eesti maastik 1920–1930ndad Õli, papp Riigikohtunikuna elatist teeninud Taevere puutus kunstiga kokku 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Järgnevatel aastatel peatus Mägi suviti Võrumaal Taevere juures, kus käidi tihti koos maalimas. Jaan Vahtra on hiljem meenutanud humoorikat seika: „Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Kohtasin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kui tema maalinguist polnud mul aimu. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas – need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest.“

Lõuna–Eesti maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis

Taevere Martin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük