Lõuna-Eesti maastik, Kaja Kärner Kaja Kärner alustas kunstiõpinguid 1937. aastal Tallinnas, kuid lõpudiplomini jõudis ta alles 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe õpilasena. Tegemist oli äärmiselt isikupärase maaliandega, kuid toonase ajastu mentaliteet surus sarnaselt paljudele loovisikutele ka Kärneri vaiksesse argipäeva. Viimast süvendasid veel tema vabastamine joonistusõpetaja kohalt kunstiinstituudis ning Kunstnike Liidust väljaheitmine. Järgnes üheksa-aastane vaheaeg näitustel esinemisele. Kuigi kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionismi suunas, jäid domineerivaks peatükiks tema loomingus linna- ja interjöörivaateid, portreed ning figuurikompositsioonid. Hilisemal loomeperioodil sai kunstniku meelisteemaks loodus, peamiselt just Lõuna-Eesti maastikud. Antud etüüdi “Lõuna-Eesti maastik" puhul on tajutav kunstniku kiire ja vaba pintslitöö ning teatav visandlikkus, mis lubab arvata, et teos on valminud natuurist, otse looduses maalides. Kaja Kärner on ise vabas õhus maalimist kirjeldanud kui võidujooksu loodusega, kus valgus muutub iga hetkega. 2010 Lõuna-Eesti maastik, Kaja Kärner E-kunstisalongis Kärner Kaja
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna-Eesti maastik, Kaja Kärner E-kunstisalongis
Kaja Kärner (1920-1998)

Lõuna-Eesti maastik

1971 Gua¹¹,kartong km.36 x 47,7
Alghind: € 7000/€447
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Kaja Kärner alustas kunstiõpinguid 1937. aastal Tallinnas, kuid lõpudiplomini jõudis ta alles 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe õpilasena. Tegemist oli äärmiselt isikupärase maaliandega, kuid toonase ajastu mentaliteet surus sarnaselt paljudele loovisikutele ka Kärneri vaiksesse argipäeva. Viimast süvendasid veel tema vabastamine joonistusõpetaja kohalt kunstiinstituudis ning Kunstnike Liidust väljaheitmine. Järgnes üheksa-aastane vaheaeg näitustel esinemisele.
Kuigi kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionismi suunas, jäid domineerivaks peatükiks tema loomingus linna- ja interjöörivaateid, portreed ning figuurikompositsioonid. Hilisemal loomeperioodil sai kunstniku meelisteemaks loodus, peamiselt just Lõuna-Eesti maastikud.
Antud etüüdi “Lõuna-Eesti maastik" puhul on tajutav kunstniku kiire ja vaba pintslitöö ning teatav visandlikkus, mis lubab arvata, et teos on valminud natuurist, otse looduses maalides. Kaja Kärner on ise vabas õhus maalimist kirjeldanud kui võidujooksu loodusega, kus valgus muutub iga hetkega.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna-Eesti maastik, Kaja Kärner

Kaja Kärner (1920-1998) Lõuna-Eesti maastik 1971 Gua¹¹,kartong km 36 x 47,7 Alghind: € 7000/€447 25 Kaja Kärner alustas kunstiõpinguid 1937. aastal Tallinnas, kuid lõpudiplomini jõudis ta alles 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe õpilasena. Tegemist oli äärmiselt isikupärase maaliandega, kuid toonase ajastu mentaliteet surus sarnaselt paljudele loovisikutele ka Kärneri vaiksesse argipäeva. Viimast süvendasid veel tema vabastamine joonistusõpetaja kohalt kunstiinstituudis ning Kunstnike Liidust väljaheitmine. Järgnes üheksa-aastane vaheaeg näitustel esinemisele. Kuigi kunstnikul oli tugev tõmme abstraktsionismi suunas, jäid domineerivaks peatükiks tema loomingus linna- ja interjöörivaateid, portreed ning figuurikompositsioonid. Hilisemal loomeperioodil sai kunstniku meelisteemaks loodus, peamiselt just Lõuna-Eesti maastikud. Antud etüüdi “Lõuna-Eesti maastik" puhul on tajutav kunstniku kiire ja vaba pintslitöö ning teatav visandlikkus, mis lubab arvata, et teos on valminud natuurist, otse looduses maalides. Kaja Kärner on ise vabas õhus maalimist kirjeldanud kui võidujooksu loodusega, kus valgus muutub iga hetkega.

Lõuna-Eesti maastik, Kaja Kärner E-kunstisalongis

Kärner Kaja
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük