Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis. Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid. 1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse. Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina. Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik. 1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni. Loe lisaks Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis Koch Ernö
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis
Ernö Koch (1898-1970)

Linnamotiiv

1933 Ofort,paber plm.17,5 x 26,5
Alghind: € 6500/€415
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis.
Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid.
1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse.
Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina.
Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik.
1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis

Ernö Koch (1898-1970) Linnamotiiv 1933 Ofort,paber plm 17,5 x 26,5 Alghind: € 6500/€415 25 Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis. Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid. 1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse.Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina. Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik. 1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni.

Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis

Koch Ernö
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük