Lilled, Herman Aunapu E-kunstisalongis Herman Aunapuu taasavastamine toimus 2003. aastal kui Tartu Linnamuuseumis toimus kunstniku näitus "Sahib tuleb tagasi“. Õpinguid Tartus "Pallases“ alustas Aunapuu 1933. aastal. Tema õpetajateks koolis olid Villem Ormisson ja Ado Vabbe ning koolikaaslasteks Endel Kõks, Elmar Kits, Valve Janov. Koos Varmo Pirgiga arreteeriti mitmed veel kunsti õppivad noored mehed ning järgnes kümme aastat vangilaagreid Venemaa avarustes. Juba 1930-ndate lõpus esines Aunapuu kunstinäitustel, kus tema tundliku koloriidiga ja poeetilise teemakäsitlusega maalid äratasid kunstipubliku tähelepanu. Naastes vintsutatuna vangistusest, asus Aunapuu tööle reklaamikunstnikuna, osaledes samas ka Tartu kunstinäitustel. "Lilled“ kuulub kunstniku varasesse loomeperioodi ning kannab endas Aunapuu loomingu iseloomulikke väärtusi. Enn Lillemets kirjutas näitusega kaasnevas bukletis: "Terasele silmale ei jää märkamata kunstnikku erutanud rafineeritud värviprobleemid ka esmapilgul vähenõudlikus motiivis. “ “ Loe lisaks Lilled, Herman Aunapu E-kunstisalongis Aunapu Herman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Herman Aunapu E-kunstisalongis
Herman Aunapu (1915-1998)

Lilled

1943 Õli, vineer. 43,7 X 45. Signatuuriga
Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 12 000/ 767
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Herman Aunapuu taasavastamine toimus 2003. aastal kui Tartu Linnamuuseumis toimus kunstniku näitus "Sahib tuleb tagasi“. Õpinguid Tartus "Pallases“ alustas Aunapuu 1933. aastal. Tema õpetajateks koolis olid Villem Ormisson ja Ado Vabbe ning koolikaaslasteks Endel Kõks, Elmar Kits, Valve Janov. Koos Varmo Pirgiga arreteeriti mitmed veel kunsti õppivad noored mehed ning järgnes kümme aastat vangilaagreid Venemaa avarustes. Juba 1930-ndate lõpus esines Aunapuu kunstinäitustel, kus tema tundliku koloriidiga ja poeetilise teemakäsitlusega maalid äratasid kunstipubliku tähelepanu. Naastes vintsutatuna vangistusest, asus Aunapuu tööle reklaamikunstnikuna, osaledes samas ka Tartu kunstinäitustel.

"Lilled“ kuulub kunstniku varasesse loomeperioodi ning kannab endas Aunapuu loomingu iseloomulikke väärtusi. Enn Lillemets kirjutas näitusega kaasnevas bukletis: "Terasele silmale ei jää märkamata kunstnikku erutanud rafineeritud värviprobleemid ka esmapilgul vähenõudlikus motiivis.“Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Herman Aunapu E-kunstisalongis

Herman Aunapu (1915-1998) Lilled 1943 Õli, vineer 43,7 X 45 Herman Aunapuu taasavastamine toimus 2003. aastal kui Tartu Linnamuuseumis toimus kunstniku näitus "Sahib tuleb tagasi“. Õpinguid Tartus "Pallases“ alustas Aunapuu 1933. aastal. Tema õpetajateks koolis olid Villem Ormisson ja Ado Vabbe ning koolikaaslasteks Endel Kõks, Elmar Kits, Valve Janov. Koos Varmo Pirgiga arreteeriti mitmed veel kunsti õppivad noored mehed ning järgnes kümme aastat vangilaagreid Venemaa avarustes. Juba 1930-ndate lõpus esines Aunapuu kunstinäitustel, kus tema tundliku koloriidiga ja poeetilise teemakäsitlusega maalid äratasid kunstipubliku tähelepanu. Naastes vintsutatuna vangistusest, asus Aunapuu tööle reklaamikunstnikuna, osaledes samas ka Tartu kunstinäitustel.
"Lilled“ kuulub kunstniku varasesse loomeperioodi ning kannab endas Aunapuu loomingu iseloomulikke väärtusi. Enn Lillemets kirjutas näitusega kaasnevas bukletis: "Terasele silmale ei jää märkamata kunstnikku erutanud rafineeritud värviprobleemid ka esmapilgul vähenõudlikus motiivis.“

Lilled, Herman Aunapu E-kunstisalongis

Aunapu Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük