Lilled, August Pulst E-kunstisalongis August Pulst oli äärmiselt mitmekülgne karakter Eesti kultuuriloos, temast saab rääkida nii maalikunstnikust, teatridekoraatorist, vanavara ja pärimusmuusika kogujast kui ka rahvakultuuri levitajast. Näiteks 1916. a. oli Pulst Eesti Rahva Muuseumi Tallinna osakonna üks asutajatest ja ühtlasi organiseeris ka vanavara kogumist Põhja-Eestis, pärast Vabadussõda osales komisjonis, mis võttis arvele mõisate kunstivarasid. Ühtlasi tegutses ta ka Teatri- ja Muusikamuuseumi juhataja ning vanemteadurina. Siiski jätkas kunstnik oma laiahaardselise tegevuse kõrvalt ka kunstiloominguga ning kuulus ka Kunstnike Liitu. Kunstihariduse omandas Pulst Riia Kunstiakadeemias V. Purvitise ja E. Tillbergsi juhendamisel aastatel 1911-1915, mille lõpetamisel omistati talle joonistusõpetaja kutse. Maailmasõja puhkedes suundus kunstnik kodumaale ning asus tööle dekoraatorina “Estoniasse". Pulsti loomingus kohtab nii õlimaali kui ka akvarelli, milledele on omane impressionistlik õhulisus ja heledus. Oksjonil esitatud maal “Lilled" on loodud helgetes toonides. Teosel kohtab ka kunstnikule omaseid sinist ja punast tooni, mis on läbivad kogu kunstniku loomingus ning on ajaga muutunud üheks tema looming olulisemaks tunnuseks. Meistri käega Lilled, August Pulst E-kunstisalongis Pulst August
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, August Pulst E-kunstisalongis
August Pulst (1889-1977)

Lilled

1976 Õli, papp 30 x 36
Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 8 000/ 511
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

August Pulst oli äärmiselt mitmekülgne karakter Eesti kultuuriloos, temast saab rääkida nii maalikunstnikust, teatridekoraatorist, vanavara ja pärimusmuusika kogujast kui ka rahvakultuuri levitajast. Näiteks 1916.a. oli Pulst Eesti Rahva Muuseumi Tallinna osakonna üks asutajatest ja ühtlasi organiseeris ka vanavara kogumist Põhja-Eestis, pärast Vabadussõda osales komisjonis, mis võttis arvele mõisate kunstivarasid. Ühtlasi tegutses ta ka Teatri- ja Muusikamuuseumi juhataja ning vanemteadurina. Siiski jätkas kunstnik oma laiahaardselise tegevuse kõrvalt ka kunstiloominguga ning kuulus ka Kunstnike Liitu.
Kunstihariduse omandas Pulst Riia Kunstiakadeemias V. Purvitise ja E. Tillbergsi juhendamisel aastatel 1911-1915, mille lõpetamisel omistati talle joonistusõpetaja kutse. Maailmasõja puhkedes suundus kunstnik kodumaale ning asus tööle dekoraatorina “Estoniasse". Pulsti loomingus kohtab nii õlimaali kui ka akvarelli, milledele on omane impressionistlik õhulisus ja heledus. Oksjonil esitatud maal “Lilled" on loodud helgetes toonides. Teosel kohtab ka kunstnikule omaseid sinist ja punast tooni, mis on läbivad kogu kunstniku loomingus ning on ajaga muutunud üheks tema looming olulisemaks tunnuseks.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, August Pulst E-kunstisalongis

August Pulst (1889-1977) Lilled 1976 Õli, papp 30 x 36 Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 8 000/ 511 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 August Pulst oli äärmiselt mitmekülgne karakter Eesti kultuuriloos, temast saab rääkida nii maalikunstnikust, teatridekoraatorist, vanavara ja pärimusmuusika kogujast kui ka rahvakultuuri levitajast. Näiteks 1916.a. oli Pulst Eesti Rahva Muuseumi Tallinna osakonna üks asutajatest ja ühtlasi organiseeris ka vanavara kogumist Põhja-Eestis, pärast Vabadussõda osales komisjonis, mis võttis arvele mõisate kunstivarasid. Ühtlasi tegutses ta ka Teatri- ja Muusikamuuseumi juhataja ning vanemteadurina. Siiski jätkas kunstnik oma laiahaardselise tegevuse kõrvalt ka kunstiloominguga ning kuulus ka Kunstnike Liitu.Kunstihariduse omandas Pulst Riia Kunstiakadeemias V. Purvitise ja E. Tillbergsi juhendamisel aastatel 1911-1915, mille lõpetamisel omistati talle joonistusõpetaja kutse. Maailmasõja puhkedes suundus kunstnik kodumaale ning asus tööle dekoraatorina “Estoniasse". Pulsti loomingus kohtab nii õlimaali kui ka akvarelli, milledele on omane impressionistlik õhulisus ja heledus. Oksjonil esitatud maal “Lilled" on loodud helgetes toonides. Teosel kohtab ka kunstnikule omaseid sinist ja punast tooni, mis on läbivad kogu kunstniku loomingus ning on ajaga muutunud üheks tema looming olulisemaks tunnuseks.

Lilled, August Pulst E-kunstisalongis

Pulst August
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük