Kunstnik näitab oma maalidel Tartlane tunneb E-kunstisalongi sisse astudes üsna esimesel pilgul ära oma linna, kui vaatab Peeter Krosmanni maalide näitust «Tartu on Tartu on Tartu». Kunstnik on jäädvustanud muu hulgas Õpetaja, Kastani, Meloni, Tähe ja Tähtvere tänava vaateid ning sama linna mõne muu koha pilte. Eesti suursaatkonnas Helsingis on aga võimalus vaadata tema näitust «Pilguheit». Üle lahe kunstisõbrad saavad tema maalide vahendusel pilku heita Leedu suuruselt teisele linnale. «Sellel näitusel on ülevaade Kaunases maalitust, kus ma olen elanud viimased viis aastat,» selgitas Peeter Krosmann. «Näituse siduv ühisosa on aeg, sest tahes-tahtmata ja olenemata kujutatust on maalid alati kunstniku päevik. Kulgemine, märkamine ja jäädvustamine. » Liiklusmärgid tänavail «Tartu on Tartu on Tartu» mõnelgi maalil on majadele lisaks üsna tähtsal kohal liiklusmärk. «Aastaid tagasi puhastasin ma maalidelt kõik liiklusmärgid välja, aga hiljem hakkasid meeldima ja nüüd on tõesti mõned vaated, kus nad on peategelasteks muutunud,» kommenteeris kunstnik. Maalimiseks on ta valinud endale tuttavaid vaateid, millest on sadu või tuhandeid kordi mööda jalutanud. Meeleldi kasutab ta pildistamise võimalust. «Foto tegemise hetk on viimastel aastatel ehk pisut juhuslikum kui varem, satun Tartusse järjest harvemini ja vahel tuleb õiget aega ootamata klõps lihtsalt ära teha,» selgitas Krosmann. «Tegelikult maalin rohkem oma mälestust kui konkreetset hetke. » Mitmel maalil torkab silma tänavanurk. Ehk on sellel mingi sügavam või kogunisti teravam tähendus? «Tartu tänavanurkade sügavam tähendus on inimeste sees peidus,» vastas kunstnik. «Maalimine on tasakaalu otsimine. Tasakaal värvides, tasakaal tunnetes, tasakaal tähendustes. » Näituse jagu värskeid maale tartlastele tuttavate vaadetega pani Krosmann välja E-kunstisalongis ka mullu septembris. Tookord sai näitus nimeks «13 Tartu vaadet». Peeter Krosmann on sündinud 1971. aastal Pärnus. Ta on õppinud Konrad Mägi ateljees Kaja Kärneri ja Heldur Viirese käe all. Helsingi ei ole talle tundmatu linn, sest ta on ennast täiendanud sealses õppeasutuses Vapaa Taidekoulu. Aastal 2005 lõpetas ta Tartu ülikooli maaliosakonna. Kunstnik näitab oma maalidel tartlastele nende linna ja helsinglastele Kaunase pilte
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Kunstnik näitab oma maalidel tartlastele nende linna ja helsinglastele Kaunase pilte

Raimu Hanson, Tartu Postimees 13. okt. 2022

Tartlane tunneb E-kunstisalongi sisse astudes üsna esimesel pilgul ära oma linna, kui vaatab Peeter Krosmanni maalide näitust «Tartu on Tartu on Tartu».

Kunstnik on jäädvustanud muu hulgas Õpetaja, Kastani, Meloni, Tähe ja Tähtvere tänava vaateid ning sama linna mõne muu koha pilte. Eesti suursaatkonnas Helsingis on aga võimalus vaadata tema näitust «Pilguheit».

Üle lahe kunstisõbrad saavad tema maalide vahendusel pilku heita Leedu suuruselt teisele linnale.

«Sellel näitusel on ülevaade Kaunases maalitust, kus ma olen elanud viimased viis aastat,» selgitas Peeter Krosmann. «Näituse siduv ühisosa on aeg, sest tahes-tahtmata ja olenemata kujutatust on maalid alati kunstniku päevik. Kulgemine, märkamine ja jäädvustamine.»

Liiklusmärgid tänavail

«Tartu on Tartu on Tartu» mõnelgi maalil on majadele lisaks üsna tähtsal kohal liiklusmärk. «Aastaid tagasi puhastasin ma maalidelt kõik liiklusmärgid välja, aga hiljem hakkasid meeldima ja nüüd on tõesti mõned vaated, kus nad on peategelasteks muutunud,» kommenteeris kunstnik.

Maalimiseks on ta valinud endale tuttavaid vaateid, millest on sadu või tuhandeid kordi mööda jalutanud. Meeleldi kasutab ta pildistamise võimalust.

«Foto tegemise hetk on viimastel aastatel ehk pisut juhuslikum kui varem, satun Tartusse järjest harvemini ja vahel tuleb õiget aega ootamata klõps lihtsalt ära teha,» selgitas Krosmann. «Tegelikult maalin rohkem oma mälestust kui konkreetset hetke.»

Mitmel maalil torkab silma tänavanurk. Ehk on sellel mingi sügavam või kogunisti teravam tähendus?

«Tartu tänavanurkade sügavam tähendus on inimeste sees peidus,» vastas kunstnik. «Maalimine on tasakaalu otsimine. Tasakaal värvides, tasakaal tunnetes, tasakaal tähendustes.»

Näituse jagu värskeid maale tartlastele tuttavate vaadetega pani Krosmann välja E-kunstisalongis ka mullu septembris. Tookord sai näitus nimeks «13 Tartu vaadet».

Peeter Krosmann on sündinud 1971. aastal Pärnus. Ta on õppinud Konrad Mägi ateljees Kaja Kärneri ja Heldur Viirese käe all. Helsingi ei ole talle tundmatu linn, sest ta on ennast täiendanud sealses õppeasutuses Vapaa Taidekoulu. Aastal 2005 lõpetas ta Tartu ülikooli maaliosakonna.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kunstnik näitab oma maalidel

Tartlane tunneb E-kunstisalongi sisse astudes üsna esimesel pilgul ära oma linna, kui vaatab Peeter Krosmanni maalide näitust «Tartu on Tartu on Tartu».Kunstnik on jäädvustanud muu hulgas Õpetaja, Kastani, Meloni, Tähe ja Tähtvere tänava vaateid ning sama linna mõne muu koha pilte. Eesti suursaatkonnas Helsingis on aga võimalus vaadata tema näitust «Pilguheit».Üle lahe kunstisõbrad saavad tema maalide vahendusel pilku heita Leedu suuruselt teisele linnale.«Sellel näitusel on ülevaade Kaunases maalitust, kus ma olen elanud viimased viis aastat,» selgitas Peeter Krosmann. «Näituse siduv ühisosa on aeg, sest tahes-tahtmata ja olenemata kujutatust on maalid alati kunstniku päevik. Kulgemine, märkamine ja jäädvustamine.»Liiklusmärgid tänavail«Tartu on Tartu on Tartu» mõnelgi maalil on majadele lisaks üsna tähtsal kohal liiklusmärk. «Aastaid tagasi puhastasin ma maalidelt kõik liiklusmärgid välja, aga hiljem hakkasid meeldima ja nüüd on tõesti mõned vaated, kus nad on peategelasteks muutunud,» kommenteeris kunstnik.Maalimiseks on ta valinud endale tuttavaid vaateid, millest on sadu või tuhandeid kordi mööda jalutanud. Meeleldi kasutab ta pildistamise võimalust.«Foto tegemise hetk on viimastel aastatel ehk pisut juhuslikum kui varem, satun Tartusse järjest harvemini ja vahel tuleb õiget aega ootamata klõps lihtsalt ära teha,» selgitas Krosmann. «Tegelikult maalin rohkem oma mälestust kui konkreetset hetke.»Mitmel maalil torkab silma tänavanurk. Ehk on sellel mingi sügavam või kogunisti teravam tähendus?«Tartu tänavanurkade sügavam tähendus on inimeste sees peidus,» vastas kunstnik. «Maalimine on tasakaalu otsimine. Tasakaal värvides, tasakaal tunnetes, tasakaal tähendustes.»Näituse jagu värskeid maale tartlastele tuttavate vaadetega pani Krosmann välja E-kunstisalongis ka mullu septembris. Tookord sai näitus nimeks «13 Tartu vaadet».Peeter Krosmann on sündinud 1971. aastal Pärnus. Ta on õppinud Konrad Mägi ateljees Kaja Kärneri ja Heldur Viirese käe all. Helsingi ei ole talle tundmatu linn, sest ta on ennast täiendanud sealses õppeasutuses Vapaa Taidekoulu. Aastal 2005 lõpetas ta Tartu ülikooli maaliosakonna.

Kunstnik näitab oma maalidel tartlastele nende linna ja helsinglastele Kaunase pilte

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük