Kolme penni pilt, Peeter Peeter Mudist esindab juba enam kui pool sajandit eesti kunsti maalilist liini. Lõpetanud 1967. aastal ERKI, on ta algusest peale olnud oma nägu. Tema maalidele iseloomulik õhurikas, paljusid läbikumavaid värvikihte sisaldav eriliselt tundlik teostus ei ole kunagi olnud taotlus iseenesest, vaid on rakendatud alati töö sisu teenistusse. Mudisti teoste sümbolitesse peidetud sõnum, mis oma üldinimlikkuses paljude hinge on puudutanud, leiab viimase aja töödes üha sagedamini väljundi poolabstraktses keeles. Omaette valdkond kunstniku loomingus on tema lillemaalid, mis esindavad Mudistile ainuomast vaatepunkti ja ei ole kunagi sobinud traditsioonilisse tavapärases realismis õite ilu edastavate teoste rivisse. Käesoleva maali punase hõõgus ning valgete õite “plahvatused" esindavad üdini mudistlikku maailmanägemist. Pildi pealkiri sisaldab asjassepühendatute jaoks vihjeid nii kirjandusele kui kunstile. Meistri puudutus Kolme penni pilt, Peeter Mudist E-kunstisalongis Mudist Peeter
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Kolme penni pilt, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Kolme penni pilt

2009 Õli, lõuend 60 x 50
Alghind: 34 500/ € 2 205, lõpphind: 34 500/ € 2 205
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Peeter Mudist esindab juba enam kui pool sajandit eesti kunsti maalilist liini. Lõpetanud 1967. aastal ERKI, on ta algusest peale olnud oma nägu. Tema maalidele iseloomulik õhurikas, paljusid läbikumavaid värvikihte sisaldav eriliselt tundlik teostus ei ole kunagi olnud taotlus iseenesest, vaid on rakendatud alati töö sisu teenistusse. Mudisti teoste sümbolitesse peidetud sõnum, mis oma üldinimlikkuses paljude hinge on puudutanud, leiab viimase aja töödes üha sagedamini väljundi poolabstraktses keeles.
Omaette valdkond kunstniku loomingus on tema lillemaalid, mis esindavad Mudistile ainuomast vaatepunkti ja ei ole kunagi sobinud traditsioonilisse tavapärases realismis õite ilu edastavate teoste rivisse. Käesoleva maali punase hõõgus ning valgete õite “plahvatused" esindavad üdini mudistlikku maailmanägemist. Pildi pealkiri sisaldab asjassepühendatute jaoks vihjeid nii kirjandusele kui kunstile.Peeter Mudist
Maalikunstnik Peeter Mudist sündis 19.04.1942 a. Tallinnas, on litograaf Evald Mudisti (1917-1941) poeg.
Asus 1963. aastal õppima ERKI-sse ning lõpetas selle kooli 1967. aastal. Seejärel töötas Tallinnas mitmel ametikohal, muuhulgas ka aastatel 1971-1979 Arsis kunstnikuna ning 1979-1981 ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõuna. Alates 1981. aastast tegutseb vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1972. aastast. Osaleb näitustel alates 1968. aastast.
Peeter Mudist on eesti kunstis erandlik looja, kes on viljelenud silmapaistvalt nii maalikunsti, skulptuuri kui graafikat. Äratas tähelepanu juba varaste maalide iseseisva ekspressiivse laadiga, mis erines põlvkonnakaaslaste suundumusist.
P. Mudisti taiesed on valdavalt lihtsa sü¾eega figuurikompositsioonid, mis toetuvad reaalelu motiividele või esitavad nägemuspilte. P. Mudisti maalidele on iseloomulikud ka leidlikud ja isepärased nimetused.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kolme penni pilt, Peeter

Peeter Mudist Kolme penni pilt 2009 Õli, lõuend 60 x 50 Alghind: 34 500/ € 2 205 , lõpphind: 34 500/ € 2 205 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Peeter Mudist esindab juba enam kui pool sajandit eesti kunsti maalilist liini. Lõpetanud 1967. aastal ERKI, on ta algusest peale olnud oma nägu. Tema maalidele iseloomulik õhurikas, paljusid läbikumavaid värvikihte sisaldav eriliselt tundlik teostus ei ole kunagi olnud taotlus iseenesest, vaid on rakendatud alati töö sisu teenistusse. Mudisti teoste sümbolitesse peidetud sõnum, mis oma üldinimlikkuses paljude hinge on puudutanud, leiab viimase aja töödes üha sagedamini väljundi poolabstraktses keeles. Omaette valdkond kunstniku loomingus on tema lillemaalid, mis esindavad Mudistile ainuomast vaatepunkti ja ei ole kunagi sobinud traditsioonilisse tavapärases realismis õite ilu edastavate teoste rivisse. Käesoleva maali punase hõõgus ning valgete õite “plahvatused" esindavad üdini mudistlikku maailmanägemist. Pildi pealkiri sisaldab asjassepühendatute jaoks vihjeid nii kirjandusele kui kunstile.

Kolme penni pilt, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Mudist Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük