Kahene roolimeheta, Priit Pärn „Pärna plastiline väljenduslikkus on esmajärguline nii sisult kui ka kvaliteedilt. Igast tema joonistusest õhkub mässumeelsust, intelligentsust ja kriitilisust, aga ka tundlikkust ja vitaalsust. Mässumeelsust, mis jagab end oskuslikult leidlikkuse, läbinägelikkuse, iroonia ja kire vahel“, nii kirjutas Roger Pierre Turine 2002. aastal Priit Pärna isikunäituse kataloogi eessõnas. Heie Treier on võtnud Priit Pärna loomingu kokku järgnevalt: „Pärna inimesed on võimalikult inetud, ent muutuvad oma inetuses tugevaks ja ilusaks. Pärna piltides leiab aset omapärane kujundimäng, kus tavapärasel esemel võib olla järsku kaks-kolm tähendust; kui panna paar „normaalset“ asja omavahel kokku, muutuvad nad äkki „ebanormaalseteks“ ja tekib koomika. “ Aastast 1979 Eesti Kinoliidu ja aastast 1984 Kunstnike Liidu liige; kuulus 1988–1993 Ülemaailmse Animafilmi assotsiatsiooni juhatusse Kahene roolimeheta, Priit Pärn E-kunstisalongis Pärn Priit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kahene roolimeheta, Priit Pärn E-kunstisalongis
Priit Pärn (sünd 1946)

Kahene roolimeheta

1984. Süsi, pastell, paber. Lm 40,2x52,3. Signatuuriga.
Alghind: € €1500, lõpphind: € 2600
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

„Pärna plastiline väljenduslikkus on esmajärguline nii sisult kui ka kvaliteedilt. Igast tema joonistusest õhkub mässumeelsust, intelligentsust ja kriitilisust, aga ka tundlikkust ja vitaalsust. Mässumeelsust, mis jagab end oskuslikult leidlikkuse, läbinägelikkuse, iroonia ja kire vahel“, nii kirjutas Roger Pierre Turine 2002. aastal Priit Pärna isikunäituse kataloogi eessõnas. Heie Treier on võtnud Priit Pärna loomingu kokku järgnevalt: „Pärna inimesed on võimalikult inetud, ent muutuvad oma inetuses tugevaks ja ilusaks. Pärna piltides leiab aset omapärane kujundimäng, kus tavapärasel esemel võib olla järsku kaks-kolm tähendust; kui panna paar „normaalset“ asja omavahel kokku, muutuvad nad äkki „ebanormaalseteks“ ja tekib koomika.“Priit Pärn (sünd 1946)
Animafilmilavastaja ja graafik Priit Pärn sündis 1946. aastal Tallinnas. Pärn on hariduselt bioloog. Tema karjäär filmimehena algas 1974. aastal, kui Rein Raamat pakkus talle võimalust kujundada tegelased joonisfilmile "Kilplased". Aastal 1977 ilmus tema poolt sama nimega raamat. Aastal 1976 asus ta tööle Tallinnfilmi stuudiosse, kus juba 1977. aastal valmis tema esimene autorifilm "Kas maakera on ümmargune?". Aastal 1980 valmis tema poolt raamat "Tagurpidi" ja aastal 1983 "Naljapildiaabits".Priit Pärna stiilile on omane mäng ruumi ja kujunditega ning eriline joonekäsitlus. Tema filmid räägivad ühiskonnast, ajaloost, kultuurist, ka tema oma eluloost läbi iseloomuliku huumoriprisma. Pärna huumor on keerukas, mitmeplaaniline ja absurdimaiguline.Pärn on illustreerinud ja kujundanud raamatuid ning avaldanud lasteraamatuid. Aastast 1980 on ta viljelenud vabagraafikat: loonud kummalise sü¾ee ja spontaanse joonega joonistusi ning sügavtrükitehnikas lehti.Aastast 1979 Eesti Kinoliidu ja aastast 1984 Kunstnike Liidu liige; kuulus 1988–1993 Ülemaailmse Animafilmi assotsiatsiooni juhatusse.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kahene roolimeheta, Priit Pärn

Priit Pärn (sünd 1946) Kahene roolimeheta 1984 Süsi, pastell, paber „Pärna plastiline väljenduslikkus on esmajärguline nii sisult kui ka kvaliteedilt. Igast tema joonistusest õhkub mässumeelsust, intelligentsust ja kriitilisust, aga ka tundlikkust ja vitaalsust. Mässumeelsust, mis jagab end oskuslikult leidlikkuse, läbinägelikkuse, iroonia ja kire vahel“, nii kirjutas Roger Pierre Turine 2002. aastal Priit Pärna isikunäituse kataloogi eessõnas. Heie Treier on võtnud Priit Pärna loomingu kokku järgnevalt: „Pärna inimesed on võimalikult inetud, ent muutuvad oma inetuses tugevaks ja ilusaks. Pärna piltides leiab aset omapärane kujundimäng, kus tavapärasel esemel võib olla järsku kaks-kolm tähendust; kui panna paar „normaalset“ asja omavahel kokku, muutuvad nad äkki „ebanormaalseteks“ ja tekib koomika.“

Kahene roolimeheta, Priit Pärn E-kunstisalongis

Pärn Priit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük