Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele. Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus. Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/. " Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22. Loe lisaks Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis Mölder Arseni
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Järjekord

1960 ¹amott 24 x 13,5 x 6
Alghind: 280, lõpphind: € 280
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele.
Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus.
Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/." Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Arseni Mölder Järjekord 1960 ¹amott 24 x 13,5 x 6 Alghind: 280, lõpphind: € 280 27 E-Kunstisalongi XXVII oksjon 27 Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele.Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus. Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/." Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22.

Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Mölder Arseni
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük