Iru ämm, August Roosileht August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana. Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest. 1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse. Loe lisaks Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis Roosileht August
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis

Iru ämm

1918 Pastell, paber lm 33 x 44. Signatuuriga.
Alghind: € 2300, lõpphind: € 2 300
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana.
Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest.
1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Iru ämm, August Roosileht

August Roosileht Iru ämm 1918 Pastell, paber lm 33 x 44 Signatuuriga August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana.Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest. 1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse.

Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis

Roosileht August
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük