Hurmav unelm, Paul Horma Skulptor Paul Horma anne avaldus juba varases nooruses. 1922. aastal, mil algas Vastseliina kiriku remont, pöörduti vajalike puunikerduste saamiseks just kohaliku külapoisi Paul Horma poole. Tema valmistatud Kristuse figuur kaunistab kiriku kantslit tänaseni. Ametliku kunstihariduse omandas Horma Tartus Pallase kunstikoolis aastatel 1923-1929, kus tema peamisteks õpetajateks olid kunstiklassikud Konrad Mägi, Ado Vabbe ja Anton Starkopf. Pärast lõpetamist tegutses Horma vabakutselise skulptorina ning ta viljeles nii portree- , figuuri-, dekoratiiv- kui monumentaalplastikat. Ühtlasti tegutses kunstnik ka restauraatorina, kuid seda peamiselt aastatel 1950-1963, mil ta oli eemaldatud Kunstnike Liidu nimekirjast. Paul Horma loomingut iseloomustab elutruudus ja ilu, mida ta on alati otsinud ja ka leidnud oma portreteeritavates. Kunstnik on skulptuuri nimetanud "Hurmavaks unelmaks". Portreteeritav on omaaegne iluduskuninganna Elli Nukk. Loe lisaks Hurmav unelm, Paul Horma E-kunstisalongis Horma Paul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Hurmav unelm, Paul Horma E-kunstisalongis

Hurmav unelm

1937 Kunstkivi 38x35x25. Signatuuriga.
Alghind: 1 750 € (27 381.55 EEK), lõpphind: € 1 750 ( 27 381,55 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Skulptor Paul Horma anne avaldus juba varases nooruses. 1922. aastal, mil algas Vastseliina kiriku remont, pöörduti vajalike puunikerduste saamiseks just kohaliku külapoisi Paul Horma poole. Tema valmistatud Kristuse figuur kaunistab kiriku kantslit tänaseni.
Ametliku kunstihariduse omandas Horma Tartus Pallase kunstikoolis aastatel 1923-1929, kus tema peamisteks õpetajateks olid kunstiklassikud Konrad Mägi, Ado Vabbe ja Anton Starkopf. Pärast lõpetamist tegutses Horma vabakutselise skulptorina ning ta viljeles nii portree- , figuuri-, dekoratiiv- kui monumentaalplastikat. Ühtlasti tegutses kunstnik ka restauraatorina, kuid seda peamiselt aastatel 1950-1963, mil ta oli eemaldatud Kunstnike Liidu nimekirjast.
Paul Horma loomingut iseloomustab elutruudus ja ilu, mida ta on alati otsinud ja ka leidnud oma portreteeritavates.
Kunstnik on skulptuuri nimetanud "Hurmavaks
unelmaks". Portreteeritav on omaaegne iluduskuninganna Elli Nukk.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hurmav unelm, Paul Horma

Paul Horma Hurmav unelm 1937 Kunstkivi 38x35x25 Signatuuriga Skulptor Paul Horma anne avaldus juba varases nooruses. 1922. aastal, mil algas Vastseliina kiriku remont, pöörduti vajalike puunikerduste saamiseks just kohaliku külapoisi Paul Horma poole. Tema valmistatud Kristuse figuur kaunistab kiriku kantslit tänaseni.Ametliku kunstihariduse omandas Horma Tartus Pallase kunstikoolis aastatel 1923-1929, kus tema peamisteks õpetajateks olid kunstiklassikud Konrad Mägi, Ado Vabbe ja Anton Starkopf. Pärast lõpetamist tegutses Horma vabakutselise skulptorina ning ta viljeles nii portree- , figuuri-, dekoratiiv- kui monumentaalplastikat. Ühtlasti tegutses kunstnik ka restauraatorina, kuid seda peamiselt aastatel 1950-1963, mil ta oli eemaldatud Kunstnike Liidu nimekirjast. Paul Horma loomingut iseloomustab elutruudus ja ilu, mida ta on alati otsinud ja ka leidnud oma portreteeritavates.Kunstnik on skulptuuri nimetanud "Hurmavaksunelmaks". Portreteeritav on omaaegne iluduskuninganna Elli Nukk.

Hurmav unelm, Paul Horma E-kunstisalongis

Horma Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük