Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis August Mölder põgenes 1944. aastal Saksamaale, kus sai alguse tema aktiivne kunstihuvi. Eestis oli ta vahetult enne sõda 1938. a. lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna, kus ta tudeeris tsiviilõigust prof. Ilusa käe all. Paguluses osutus aga kodumaine juristiharidus elatise teenimiseks kõlbmatuks. Seal asus A. Möder tegelema noorpõlveaegse kunstiharrastusega. Tema sõjaeelsesse Tartu sõpruskonda kuulusid toonased noored kunstiõppurid Elmar Kits ja Endel Kõks. Saksamaal kohtus August Mölder Märt Roosmaaga, kelle õhutusel hakkas taas maalima ning esines ka Augsburgi sõjapõgenike laagri näitustel. 1949. aastal emigreerus Mölder Austraaliasse. Tema maales näeb paksu pastoosset faktuuri ning naivistlikku figuuri- käsitlust, mis lisavad tööle sümpaatse alavarjundi. 1958. aastal asus Mölder elama USAsse, sealt sai alguse huvi vitraa¾i vastu. Eestist pärit kunstniku Ernö Kochi eestvedamisel hakkas ta kujundama värvilisest klaasist aknaid kirikutele. "Heinategu“ kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi ning on valminud ilmselt noorpõlve meenutuste ajendil. Töö on Eestisse tulnud Austraaliast. 2016 Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis Mölder August
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis
August Mölder (1914-1982)

Heinalised

Õli, tekstiil. Signatuuriga. 52x65,5
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 25 000/ 1 598
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

August Mölder põgenes 1944. aastal Saksamaale, kus sai alguse tema aktiivne kunstihuvi. Eestis oli ta vahetult enne sõda 1938. a. lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna, kus ta tudeeris tsiviilõigust prof. Ilusa käe all. Paguluses osutus aga kodumaine juristiharidus elatise teenimiseks kõlbmatuks. Seal asus A. Möder tegelema noorpõlveaegse kunstiharrastusega. Tema sõjaeelsesse Tartu sõpruskonda kuulusid toonased noored kunstiõppurid Elmar Kits ja Endel Kõks. Saksamaal kohtus August Mölder Märt Roosmaaga, kelle õhutusel hakkas taas maalima ning esines ka Augsburgi sõjapõgenike laagri näitustel. 1949. aastal emigreerus Mölder Austraaliasse. Tema maales näeb paksu pastoosset faktuuri ning naivistlikku figuuri- käsitlust, mis lisavad tööle sümpaatse alavarjundi. 1958. aastal asus Mölder elama USAsse, sealt sai alguse huvi vitraa¾i vastu. Eestist pärit kunstniku Ernö Kochi eestvedamisel hakkas ta kujundama värvilisest klaasist aknaid kirikutele."Heinategu“ kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi ning on valminud ilmselt noorpõlve meenutuste ajendil. Töö on Eestisse tulnud Austraaliast.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis

August Mölder (1914-1982) Heinalised Õli, tekstiil Signatuuriga August Mölder põgenes 1944. aastal Saksamaale, kus sai alguse tema aktiivne kunstihuvi. Eestis oli ta vahetult enne sõda 1938. a. lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna, kus ta tudeeris tsiviilõigust prof. Ilusa käe all. Paguluses osutus aga kodumaine juristiharidus elatise teenimiseks kõlbmatuks. Seal asus A. Möder tegelema noorpõlveaegse kunstiharrastusega. Tema sõjaeelsesse Tartu sõpruskonda kuulusid toonased noored kunstiõppurid Elmar Kits ja Endel Kõks. Saksamaal kohtus August Mölder Märt Roosmaaga, kelle õhutusel hakkas taas maalima ning esines ka Augsburgi sõjapõgenike laagri näitustel. 1949. aastal emigreerus Mölder Austraaliasse. Tema maales näeb paksu pastoosset faktuuri ning naivistlikku figuuri- käsitlust, mis lisavad tööle sümpaatse alavarjundi. 1958. aastal asus Mölder elama USAsse, sealt sai alguse huvi vitraa¾i vastu. Eestist pärit kunstniku Ernö Kochi eestvedamisel hakkas ta kujundama värvilisest klaasist aknaid kirikutele."Heinategu“ kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi ning on valminud ilmselt noorpõlve meenutuste ajendil. Töö on Eestisse tulnud Austraaliast.

Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis

Mölder August
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük