Evi Gailit tunneb reedest E-kunstisalongi sisenejat võtab vastu selgete ja rõõmsate, justkui kevadiste värvide mäng. Need on oma maalidele mänginud tartlannast kunstnik Evi Gailit, kelle kodu asub Emajõe kaldal, ja nii pole ime, et mõnelgi pildil võib näha veepinda ja suuri kaldataimi. On aga selliseidki teoseid, millel on inimesi, enamasti naisi. Tema maaliväljapanek «Reede» on veel avatud neljapäevani. «Hoolimata akna taga möllavast lumetuisust ja veebruarile omasest muutlikust ilmast loob värvirohke näitus tõepoolest rõõmsa ja kevadise tuju. Kuid peale äärmiselt eduka värvidega mängimise tasub tähelepanu pöörata ka loomingus kajastatud omapärastele vormidele, mille poolest on Evi Gailiti tööd meeldejäävad ning kergesti äratuntavad,» tutvustab näitust galerist Alina Avloi. «Võib oletada, et nendes kahes aspektis peitubki kunstniku käekiri. » Mis puudutab näituse teematikat, siis võib julgelt väita: ühe teemaga ei piirdu see kindlasti. «Mõnes maalis on kajastatud üldinimlikud ehk olmelised igapäevaelu teemad, teised on keskendunud maastiku kujutamisele,» lisab Alina Avloi. «Kuid kõik eksponeeritud maalid võivad reedele viidata: reedel loodud natüürmort, reedene maastik, teoses kajastatud reede hilisõhtu . . . » Galeristi sõnul on Evi Gailiti meelest reede selline teistmoodi päev, mil on tunda nädalalõpu lähedust ja vabameelsust. Ideaalne päev, et endale lõbutsemist lubada. Kunstnikule meeldib päris tihti maalidesse veidi huumorit ja väikest irooniat peita. «Ma ei taha, et vaatajad otsiksid maalidelt asju või kujutusi, et mis või kes seal täpselt peal on, soovitan lasta silmadel lihtsalt värvide peal mõnuleda ja värvimängust emotsioon saada,» kommenteerib Evi Gailit. «Proovin maalide nimedesse ka mõne viite oma tuju või meeleolu kohta panna. » Kuigi otsest inspiratsiooniallikat kunstnikul ei ole, hindab ta maalimise ajal mängivat muusikat. Talle meeldib maalida üksinduse rahus, kui kedagi pole lähedal ning ta saab häirimatult oma ideid lõuendile panna. Evi Gailit on on maalihariduse saanud kujutava kunsti kaugõppekursustel Silvia Jõgeveri õpilasena (lõpetanud 1991) ja Konrad Mägi ateljees 1999–2005, juhendajaks Heldur Viires. Ta on kunstiühingu Pallas, Tartu kunstnike liidu, Konrad Mägi ateljee seltsi ja Eesti maalikunstnike liidu liige. Alina Avloi on E-kunstisalongi galeristi ametis alates veebruarist. Ta on pärit Narvast ja õpib Tartu ülikoolis teist aastat kunstiajaloo magistriõppes. Evi Gailit tunneb reedest rõõmu ja värvib selle oma maalidele
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Evi Gailit tunneb reedest rõõmu ja värvib selle oma maalidele

Raimu Hanson, Tartu Postimees 20. veebr. 2023

E-kunstisalongi sisenejat võtab vastu selgete ja rõõmsate, justkui kevadiste värvide mäng. Need on oma maalidele mänginud tartlannast kunstnik Evi Gailit, kelle kodu asub Emajõe kaldal, ja nii pole ime, et mõnelgi pildil võib näha veepinda ja suuri kaldataimi. On aga selliseidki teoseid, millel on inimesi, enamasti naisi. Tema maaliväljapanek «Reede» on veel avatud neljapäevani.

«Hoolimata akna taga möllavast lumetuisust ja veebruarile omasest muutlikust ilmast loob värvirohke näitus tõepoolest rõõmsa ja kevadise tuju. Kuid peale äärmiselt eduka värvidega mängimise tasub tähelepanu pöörata ka loomingus kajastatud omapärastele vormidele, mille poolest on Evi Gailiti tööd meeldejäävad ning kergesti äratuntavad,» tutvustab näitust galerist Alina Avloi. «Võib oletada, et nendes kahes aspektis peitubki kunstniku käekiri.»

Mis puudutab näituse teematikat, siis võib julgelt väita: ühe teemaga ei piirdu see kindlasti.

«Mõnes maalis on kajastatud üldinimlikud ehk olmelised igapäevaelu teemad, teised on keskendunud maastiku kujutamisele,» lisab Alina Avloi. «Kuid kõik eksponeeritud maalid võivad reedele viidata: reedel loodud natüürmort, reedene maastik, teoses kajastatud reede hilisõhtu ...»

Galeristi sõnul on Evi Gailiti meelest reede selline teistmoodi päev, mil on tunda nädalalõpu lähedust ja vabameelsust. Ideaalne päev, et endale lõbutsemist lubada.

Kunstnikule meeldib päris tihti maalidesse veidi huumorit ja väikest irooniat peita. «Ma ei taha, et vaatajad otsiksid maalidelt asju või kujutusi, et mis või kes seal täpselt peal on, soovitan lasta silmadel lihtsalt värvide peal mõnuleda ja värvimängust emotsioon saada,» kommenteerib Evi Gailit. «Proovin maalide nimedesse ka mõne viite oma tuju või meeleolu kohta panna.»

Kuigi otsest inspiratsiooniallikat kunstnikul ei ole, hindab ta maalimise ajal mängivat muusikat. Talle meeldib maalida üksinduse rahus, kui kedagi pole lähedal ning ta saab häirimatult oma ideid lõuendile panna.

Evi Gailit on on maalihariduse saanud kujutava kunsti kaugõppekursustel Silvia Jõgeveri õpilasena (lõpetanud 1991) ja Konrad Mägi ateljees 1999–2005, juhendajaks Heldur Viires. Ta on kunstiühingu Pallas, Tartu kunstnike liidu, Konrad Mägi ateljee seltsi ja Eesti maalikunstnike liidu liige.

Alina Avloi on E-kunstisalongi galeristi ametis alates veebruarist. Ta on pärit Narvast ja õpib Tartu ülikoolis teist aastat kunstiajaloo magistriõppes.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Evi Gailit tunneb reedest

E-kunstisalongi sisenejat võtab vastu selgete ja rõõmsate, justkui kevadiste värvide mäng. Need on oma maalidele mänginud tartlannast kunstnik Evi Gailit, kelle kodu asub Emajõe kaldal, ja nii pole ime, et mõnelgi pildil võib näha veepinda ja suuri kaldataimi. On aga selliseidki teoseid, millel on inimesi, enamasti naisi. Tema maaliväljapanek «Reede» on veel avatud neljapäevani.«Hoolimata akna taga möllavast lumetuisust ja veebruarile omasest muutlikust ilmast loob värvirohke näitus tõepoolest rõõmsa ja kevadise tuju. Kuid peale äärmiselt eduka värvidega mängimise tasub tähelepanu pöörata ka loomingus kajastatud omapärastele vormidele, mille poolest on Evi Gailiti tööd meeldejäävad ning kergesti äratuntavad,» tutvustab näitust galerist Alina Avloi. «Võib oletada, et nendes kahes aspektis peitubki kunstniku käekiri.»Mis puudutab näituse teematikat, siis võib julgelt väita: ühe teemaga ei piirdu see kindlasti.«Mõnes maalis on kajastatud üldinimlikud ehk olmelised igapäevaelu teemad, teised on keskendunud maastiku kujutamisele,» lisab Alina Avloi. «Kuid kõik eksponeeritud maalid võivad reedele viidata: reedel loodud natüürmort, reedene maastik, teoses kajastatud reede hilisõhtu ...»Galeristi sõnul on Evi Gailiti meelest reede selline teistmoodi päev, mil on tunda nädalalõpu lähedust ja vabameelsust. Ideaalne päev, et endale lõbutsemist lubada.Kunstnikule meeldib päris tihti maalidesse veidi huumorit ja väikest irooniat peita. «Ma ei taha, et vaatajad otsiksid maalidelt asju või kujutusi, et mis või kes seal täpselt peal on, soovitan lasta silmadel lihtsalt värvide peal mõnuleda ja värvimängust emotsioon saada,» kommenteerib Evi Gailit. «Proovin maalide nimedesse ka mõne viite oma tuju või meeleolu kohta panna.»Kuigi otsest inspiratsiooniallikat kunstnikul ei ole, hindab ta maalimise ajal mängivat muusikat. Talle meeldib maalida üksinduse rahus, kui kedagi pole lähedal ning ta saab häirimatult oma ideid lõuendile panna.Evi Gailit on on maalihariduse saanud kujutava kunsti kaugõppekursustel Silvia Jõgeveri õpilasena (lõpetanud 1991) ja Konrad Mägi ateljees 1999–2005, juhendajaks Heldur Viires. Ta on kunstiühingu Pallas, Tartu kunstnike liidu, Konrad Mägi ateljee seltsi ja Eesti maalikunstnike liidu liige.Alina Avloi on E-kunstisalongi galeristi ametis alates veebruarist. Ta on pärit Narvast ja õpib Tartu ülikoolis teist aastat kunstiajaloo magistriõppes.

Evi Gailit tunneb reedest rõõmu ja värvib selle oma maalidele

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük