Embus, Martin Saks E-kunstisalongis Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu. Meistrite teosed Embus, Martin Saks E-kunstisalongis Saks Martin
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Embus, Martin Saks E-kunstisalongis
Martin Saks (1902-1962)

Embus

1937 Signatuuriga. 55x33x39
Alghind: €3500, lõpphind: € 3 500
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Embus, Martin Saks E-kunstisalongis

Martin Saks (1902-1962) Embus 1937 Signatuuriga 55x33x39 Alghind: €3500, lõpphind: € 3 500 33 Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu.

Embus, Martin Saks E-kunstisalongis

Saks Martin
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük