Ema lapsega Reljeef, Endel Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad. Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme. “ Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes. 2000 Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis Taniloo Endel
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis
Endel Taniloo (1923–2019)

Ema lapsega. Reljeef

1976 Kunstkivi (betoon) 63x 50x 5
Alghind: € 930, lõpphind: € 930
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad.
Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme.“
Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes.Endel Taniloo (1923–2019)
Kujur Endel Taniloo elas aastatel 1923–2019. Lõpetas 1943 Tartu Õpetajate Seminari.Õppis 1943-44 " Pallases " ja aastast 1946Tartu Rkl.Kunstiinstituudis( J.Hirve juhendusel).On aastast 1959 Tartu Kunstikooli ja aastast 1992 Tartu Ülikooli õppejõud.Aastast 1953 Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt figuuriplastikat.Hilisemais teostes on valdav stiliseeriv dekoratiivne vormikäsitlus.Teinud palju monumente. Näitused aastast 1952.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema lapsega Reljeef, Endel

Endel Taniloo (1923–2019) Ema lapsega Reljeef 1976 Kunstkivi (betoon) 63x 50x 5 Alghind: € 930, lõpphind: € 930 28 Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad. Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme.“Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes.

Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis

Taniloo Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük