ENNUSTAJAD, Nikolai Pimonenko E-kunstisalongis Sündis Kiievis. Kunstiharidust sai esmalt ikoonimaalimise töökojas, seejärel Kiievi joonistuskoolis kunstnik Nikolai Murashko juures ning aastatel 1881-1884 Peterburis Kunstide Akadeemias. 1884. a. tuli tagasi Kiievisse, kus sai Mura¹ko juures joonistuskoolis kunstiõpetaja koha. Tema kunstitõekspidamised on seotud vene realistliku maalikooliga, ta kuulus peredvishnike hulka, esinedes nende kunstinäitustel. 1888. aastal maalitud "Ennustajad" oli väljas samal aastal Kiievis ja 1889 Kaasanis toimunud kunstinäitusel. Teose ostis Kunstide Akadeemia ja ta kuulub Peterburi Vene muuseumi kollektsiooni. Antud teos on kas eelvariant lõplikule maalile või autori kordus oma populaarasest tööst. Pimonenko töödel näeb stseene ukraina külaolustikust ja maalilisest loodusest. Kunstnik kuulub nimekamate ukraina 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse meistrite hulka, kelle maalid on hinnatud ka praegustel välismaistel kunstioksjonitel. Maalil "Ennustajad" kujutab Pimonenko noori ukraina tütarlapsi oma peignmeest ennustamas. Küünlaleegi valgus toob neidude ärevuses näod selgelt esile. Kunstnikku huvitas antud kompositsioonis just valguse ja varju mäng, mis võimaldas jäädvustada huvitavaid maaliefekte. Autori pintslilöök on vaba, natuuri tabamine meisterlik. Kompositsiooni on peetud üheks autori varajase loomingu tippteoseks. Repro on ära toodud J. Zatenatski monograafias. Nikolai Pimonenko, 1955, Kiiev. Loe lisaks ENNUSTAJAD, Nikolai Pimonenko E-kunstisalongis Pimonenko Nikolai
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
ENNUSTAJAD, Nikolai Pimonenko E-kunstisalongis
Nikolai Pimonenko (1862-1912)

ENNUSTAJAD

1888 Õli, lõuend. 107.6x74,7. Signatuuriga.
Alghind: 97000/€6199, lõpphind: € 124 000/ 7 925
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Sündis Kiievis. Kunstiharidust sai esmalt ikoonimaalimise töökojas, seejärel Kiievi joonistuskoolis kunstnik Nikolai Murashko juures ning aastatel 1881-1884 Peterburis Kunstide Akadeemias. 1884. a. tuli tagasi Kiievisse, kus sai Mura¹ko juures joonistuskoolis kunstiõpetaja koha. Tema kunstitõekspidamised on seotud vene realistliku maalikooliga, ta kuulus peredvishnike hulka, esinedes nende kunstinäitustel. 1888. aastal maalitud "Ennustajad" oli väljas samal aastal Kiievis ja 1889 Kaasanis toimunud kunstinäitusel. Teose ostis Kunstide Akadeemia ja ta kuulub Peterburi Vene muuseumi kollektsiooni. Antud teos on kas eelvariant lõplikule maalile või autori kordus oma populaarasest tööst. Pimonenko töödel näeb stseene ukraina külaolustikust ja maalilisest loodusest. Kunstnik kuulub nimekamate ukraina 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse meistrite hulka, kelle maalid on hinnatud ka praegustel välismaistel kunstioksjonitel. Maalil "Ennustajad" kujutab Pimonenko noori ukraina tütarlapsi oma peignmeest ennustamas. Küünlaleegi valgus toob neidude ärevuses näod selgelt esile. Kunstnikku huvitas antud kompositsioonis just valguse ja varju mäng, mis võimaldas jäädvustada huvitavaid maaliefekte. Autori pintslilöök on vaba, natuuri tabamine meisterlik. Kompositsiooni on peetud üheks autori varajase loomingu tippteoseks.

Repro on ära toodud J.Zatenatski monograafias. Nikolai Pimonenko, 1955, Kiiev.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

ENNUSTAJAD, Nikolai Pimonenko E-kunstisalongis

Nikolai Pimonenko (1862-1912) ENNUSTAJAD 1888 Õli, lõuend 107 Sündis Kiievis. Kunstiharidust sai esmalt ikoonimaalimise töökojas, seejärel Kiievi joonistuskoolis kunstnik Nikolai Murashko juures ning aastatel 1881-1884 Peterburis Kunstide Akadeemias. 1884. a. tuli tagasi Kiievisse, kus sai Mura¹ko juures joonistuskoolis kunstiõpetaja koha. Tema kunstitõekspidamised on seotud vene realistliku maalikooliga, ta kuulus peredvishnike hulka, esinedes nende kunstinäitustel. 1888. aastal maalitud "Ennustajad" oli väljas samal aastal Kiievis ja 1889 Kaasanis toimunud kunstinäitusel. Teose ostis Kunstide Akadeemia ja ta kuulub Peterburi Vene muuseumi kollektsiooni. Antud teos on kas eelvariant lõplikule maalile või autori kordus oma populaarasest tööst. Pimonenko töödel näeb stseene ukraina külaolustikust ja maalilisest loodusest. Kunstnik kuulub nimekamate ukraina 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse meistrite hulka, kelle maalid on hinnatud ka praegustel välismaistel kunstioksjonitel. Maalil "Ennustajad" kujutab Pimonenko noori ukraina tütarlapsi oma peignmeest ennustamas. Küünlaleegi valgus toob neidude ärevuses näod selgelt esile. Kunstnikku huvitas antud kompositsioonis just valguse ja varju mäng, mis võimaldas jäädvustada huvitavaid maaliefekte. Autori pintslilöök on vaba, natuuri tabamine meisterlik. Kompositsiooni on peetud üheks autori varajase loomingu tippteoseks.
Repro on ära toodud J.Zatenatski monograafias. Nikolai Pimonenko, 1955, Kiiev.

ENNUSTAJAD, Nikolai Pimonenko E-kunstisalongis

Pimonenko Nikolai
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük