Astrid Kadaku portree, Hilda Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas. E-Kunstisalongi XXX oksjon Toimus Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis Üprus Hilda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis
Hilda Üprus (1904-1986)

Astrid Kadaku portree

1955. Pastell, kartong. Lm 44,4x34,8. Signatuuriga.
Alghind: € €2200, lõpphind: € 2200
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Astrid Kadaku portree, Hilda

Hilda Üprus (1904-1986) Astrid Kadaku portree 1955 Pastell, kartong Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas.

Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis

Üprus Hilda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük