57 Metsatalu, Osvald Timmas Osvald Timmas oli esimene eesti kunstnik saavutamaks tunnustuse 1960ndatel aastatel Kanada kunstiringkondades. Timmase töödele on iseloomulik eriliselt suur formaat, mis oli sel ajal akvarellitehnikas harv nähtus. Kunstiajaloolane Eda Sepp on kirjutanud: “Eesti kunsti tegevuspiirkondades peaks Timmasel olema unikaalne positsioon, sest ta on vaieldamatult eesti kunstnikest suurimaid akvarelliste ning raske on leida tema nüansirikkale ja tehniliset oskuslikult läbitöötatud faktuurile võrdset”. Kunstnik maalis ka nägemuslikke, sürrealistlikke teoseid, samuti geomeetrilise vormiga abstraktseid maale 57. Metsatalu, Osvald Timmas E-kunstisalongis Timmas Osvald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
57. Metsatalu, Osvald Timmas E-kunstisalongis
Osvald Timmas (1913-2005)

57. Metsatalu

1956. Akvarell, paber. Ava 40x55. Signatuuriga.
Alghind: € 700
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Osvald Timmas oli esimene eesti kunstnik saavutamaks tunnustuse 1960ndatel aastatel Kanada kunstiringkondades. Timmase töödele on iseloomulik eriliselt suur formaat, mis oli sel ajal akvarellitehnikas harv nähtus. Kunstiajaloolane Eda Sepp on kirjutanud: “Eesti kunsti tegevuspiirkondades peaks Timmasel olema unikaalne positsioon, sest ta on vaieldamatult eesti kunstnikest suurimaid akvarelliste ning raske on leida tema nüansirikkale ja tehniliset oskuslikult läbitöötatud faktuurile võrdset”.Osvald Timmas (1913-2005)
Elas aastatel 1913-2005. Väliseesti kunstnik. Õppis Tallinnas Eesti Tarbijateühistute Keskühistu Ühistegevusliidu koolis ning Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas. Timmase vesi-, õli- ja akrüülvärvidega maalides näeb peent, detailset tööd ja mõjuvaid värve. Kunstnik maalis ka nägemuslikke, sürrealistlikke teoseid, samuti geomeetrilise vormiga abstraktseid maale.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

57 Metsatalu, Osvald Timmas

Osvald Timmas (1913-2005) 57 Metsatalu 1956 Osvald Timmas oli esimene eesti kunstnik saavutamaks tunnustuse 1960ndatel aastatel Kanada kunstiringkondades. Timmase töödele on iseloomulik eriliselt suur formaat, mis oli sel ajal akvarellitehnikas harv nähtus. Kunstiajaloolane Eda Sepp on kirjutanud: “Eesti kunsti tegevuspiirkondades peaks Timmasel olema unikaalne positsioon, sest ta on vaieldamatult eesti kunstnikest suurimaid akvarelliste ning raske on leida tema nüansirikkale ja tehniliset oskuslikult läbitöötatud faktuurile võrdset”.

57. Metsatalu, Osvald Timmas E-kunstisalongis

Timmas Osvald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük