Sirje Eelma graafikanäitus ''Raamatu Graafik Sirje Eelma on sündinud 1950. aastal Tallinnas. Lõpetas 1968. aastal Pärnu 4. Keskkooli, alates 1970. aastast õppis ERKI-s, mille lõpetas 1975. aastal moekunstnikuna. Töötanud 1975–1983 Tallinnfilmi kostüümikunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. On kureerinud mitmeid tähelepanu pälvinud näituseid. Kuulub alates 1983. aastast Kunstnike Liitu. Näitustel hakkas esinema juba 1970-ndate keskel, kuid suurema tähelepanuni jõudis 1980. aastate algul. On saanud mitmeid rahvusvahelisi autasusid. Vabagraafikas armastab peamiselt sügavtrükitehnikaid, eriti oforti, akvatintat ja carborundum'it ning segatehnikaid. Graafika kõrval viljelenud ka keraamikat ja portselanmaali. Eelma loomingu põhiline lähteallikas on loodus. Samas leidnud ainest loominguks ka arhitektuurist ja rõivamoest. Sirje Eelma kunstis on oluline graafika trükiprotsess ja väljendusvahendite sisemistest võimalustest tekkivad nüansid. Summutatud koloriit toob esile teose sisemise helenduse ja erinevate faktuuride kontrastid. Viited äratuntavatele motiividele on põimunud elegantse vormikeelega, piltide salapärane tehniline mitmekihilisus loob mängulisi ruumilisi assotsiatsioone ja hoiab koos positiivset meeleolu. Graafika esteetiline alge on ühendatud kontseptuaalse lähenemisega ja piltide mitmekihilisus toob esile vaid talle omaseid mängulisi assotsiatsioone. Trükiprotsess ise ongi looming, visuaalne essee ja mõtisklus. See on omamoodi eetiline esteetika, mille puhul asjadega koormatud maailmas rakendub taaskasutuse printsiip nii materjalide kui kujundite korduste kaudu. Oluline on luua oma mäng ja uued tähendused. Sirje Eelma tänab näituse korraldamisel: Rait Prääts, E–Kunstisalong, Eesti Kultuurkapital Lm 47x67 Hind: € 736 raamitud Müüdud Sirje Eelma graafikanäitus ''Raamatu kogu''
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Sirje Eelma graafikanäitus ''Raamatu kogu''

21.04.2022 Tartu galerii

Graafik Sirje Eelma on sündinud 1950. aastal Tallinnas. Lõpetas 1968. aastal Pärnu 4. Keskkooli, alates 1970. aastast õppis ERKI-s, mille lõpetas 1975. aastal moekunstnikuna. Töötanud 1975–1983 Tallinnfilmi kostüümikunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. On kureerinud mitmeid tähelepanu pälvinud näituseid. Kuulub alates 1983. aastast Kunstnike Liitu. Näitustel hakkas esinema juba 1970-ndate keskel, kuid suurema tähelepanuni jõudis 1980. aastate algul. On saanud mitmeid rahvusvahelisi autasusid. Vabagraafikas armastab peamiselt sügavtrükitehnikaid, eriti oforti, akvatintat ja carborundum'it ning segatehnikaid. Graafika kõrval viljelenud ka keraamikat ja portselanmaali. Eelma loomingu põhiline lähteallikas on loodus. Samas leidnud ainest loominguks ka arhitektuurist ja rõivamoest.


Sirje Eelma kunstis on oluline graafika trükiprotsess ja väljendusvahendite sisemistest võimalustest tekkivad nüansid. Summutatud koloriit toob esile teose sisemise helenduse ja erinevate faktuuride kontrastid. Viited äratuntavatele motiividele on põimunud elegantse vormikeelega, piltide salapärane tehniline mitmekihilisus loob mängulisi ruumilisi assotsiatsioone ja hoiab koos positiivset meeleolu.
Graafika esteetiline alge on ühendatud kontseptuaalse lähenemisega ja piltide mitmekihilisus toob esile vaid talle omaseid mängulisi assotsiatsioone.
Trükiprotsess ise ongi looming, visuaalne essee ja mõtisklus. See on omamoodi eetiline esteetika, mille puhul asjadega koormatud maailmas rakendub taaskasutuse printsiip nii materjalide kui kujundite korduste kaudu.
Oluline on luua oma mäng ja uued tähendused.

Sirje Eelma tänab näituse korraldamisel:

Rait Prääts, E–Kunstisalong, Eesti KultuurkapitalViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sirje Eelma graafikanäitus ''Raamatu

Sirje Eelma Uued armastuskirjad IV 2009 Sügavtrükk, kõrgtrükk, paber Graafik Sirje Eelma on sündinud 1950. aastal Tallinnas. Lõpetas 1968. aastal Pärnu 4. Keskkooli, alates 1970. aastast õppis ERKI-s, mille lõpetas 1975. aastal moekunstnikuna. Töötanud 1975–1983 Tallinnfilmi kostüümikunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. On kureerinud mitmeid tähelepanu pälvinud näituseid. Kuulub alates 1983. aastast Kunstnike Liitu. Näitustel hakkas esinema juba 1970-ndate keskel, kuid suurema tähelepanuni jõudis 1980. aastate algul. On saanud mitmeid rahvusvahelisi autasusid. Vabagraafikas armastab peamiselt sügavtrükitehnikaid, eriti oforti, akvatintat ja carborundum'it ning segatehnikaid. Graafika kõrval viljelenud ka keraamikat ja portselanmaali. Eelma loomingu põhiline lähteallikas on loodus. Samas leidnud ainest loominguks ka arhitektuurist ja rõivamoest.Sirje Eelma kunstis on oluline graafika trükiprotsess ja väljendusvahendite sisemistest võimalustest tekkivad nüansid. Summutatud koloriit toob esile teose sisemise helenduse ja erinevate faktuuride kontrastid. Viited äratuntavatele motiividele on põimunud elegantse vormikeelega, piltide salapärane tehniline mitmekihilisus loob mängulisi ruumilisi assotsiatsioone ja hoiab koos positiivset meeleolu.Graafika esteetiline alge on ühendatud kontseptuaalse lähenemisega ja piltide mitmekihilisus toob esile vaid talle omaseid mängulisi assotsiatsioone.Trükiprotsess ise ongi looming, visuaalne essee ja mõtisklus. See on omamoodi eetiline esteetika, mille puhul asjadega koormatud maailmas rakendub taaskasutuse printsiip nii materjalide kui kujundite korduste kaudu.Oluline on luua oma mäng ja uued tähendused.Sirje Eelma tänab näituse korraldamisel:Rait Prääts, E–Kunstisalong, Eesti Kultuurkapital

Sirje Eelma graafikanäitus ''Raamatu kogu''

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük