Janika Turu maalinäitus ''10'' Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel. Janika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm. “ Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud. 70x70 Hind: 920 raamitud Müüdud Janika Turu maalinäitus ''10''
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Janika Turu maalinäitus ''10''

06.12.2022 Tartu galerii

Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel.

Janika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm.“

Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Janika Turu maalinäitus ''10''

Janika Turu Tindikud vaarikaga 2022 Õli, lõuend Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel.Janika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm.“Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud.

Janika Turu maalinäitus ''10''

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük