Sirelid, Harri Pudersell E-kunstisalongis Harri Puderselli järelhüüdes ajalehes Sirp on kirjutatud: "Tema põlvkonna noorus möödus ajal, mil valikut polnud, kuid tegelikult valik tehti, siiski. Kunstnik kuulus nende hulka, kes jäid iseendale truuks. Peene huumoriga vahendas ta kunstiinstituudi ajast pärit kaitsemehhanismi loomingulise surve, kompromisside ja aja õõnsa paatose vastu. Säilitati Tartu maalikoolkonna loominguline kreedo: lähtuda oma "pühas käsitöös" vastupandamatu sisemise vajaduse tundest. Harri Puderselli loominguline pärand hõlmab põhiliselt maastiku- ja lillemaali, vähem natüürmorti. Pallase maalikoolile omane valgusküllus ja väljapeetud tonaalsus viitavad järelimpressionistlikule vabaõhumaalile või vahetule realismile. Johannes Võerahansu õpilasena oli kunstnik tundlik looduse vaatleja. " Väljapeetud tonaalsus ja hele alusmaal loovad impressionistliku vabaõhumaali mulje, mida süvendab rõhutatud õhulisus ja valgusküllasus Sirelid, Harri Pudersell E-kunstisalongis Pudersell Harri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16

Ostude saatmine üle maailma!
Sirelid, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Sirelid

1948 Õli, kartong. Signatuuriga. 48x48
Hind: € 785

Harri Puderselli järelhüüdes ajalehes Sirp on kirjutatud: "Tema
põlvkonna noorus möödus ajal, mil valikut polnud, kuid tegelikult
valik tehti, siiski. Kunstnik kuulus nende hulka, kes jäid iseendale
truuks. Peene huumoriga vahendas ta kunstiinstituudi ajast pärit
kaitsemehhanismi loomingulise surve, kompromisside ja aja õõnsa
paatose vastu. Säilitati Tartu maalikoolkonna loominguline
kreedo: lähtuda oma "pühas käsitöös" vastupandamatu sisemise
vajaduse tundest. Harri Puderselli loominguline pärand hõlmab
põhiliselt maastiku- ja lillemaali, vähem natüürmorti. Pallase
maalikoolile omane valgusküllus ja väljapeetud tonaalsus viitavad
järelimpressionistlikule vabaõhumaalile või vahetule realismile.
Johannes Võerahansu õpilasena oli kunstnik tundlik looduse
vaatleja."

Müüdud


Harri Pudersell
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tartus. Suri 2008. aastal. Õppis Pallases 1943-44 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas Võerahansu õpilasena. Töötas 1954. aastani ERKI Tartu osakonna joonistuskateedri assistendina, oli aastast 1951 Tartu Kunstikooli maaliõppejõud, 1958-60 asedirektor ja 1970-79 direktor. 1956. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt maastiku ja lillemaali, vähem natüürmorti. Koloriidis valdavad heledad, kohati pastelsed toonid. Väljapeetud tonaalsus ja hele alusmaal loovad impressionistliku vabaõhumaali mulje, mida süvendab rõhutatud õhulisus ja valgusküllasus.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgi


Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sirelid, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Harri Pudersell Sirelid 1948 Õli, kartong Signatuuriga Harri Puderselli järelhüüdes ajalehes Sirp on kirjutatud: "Temapõlvkonna noorus möödus ajal, mil valikut polnud, kuid tegelikultvalik tehti, siiski. Kunstnik kuulus nende hulka, kes jäid iseendaletruuks. Peene huumoriga vahendas ta kunstiinstituudi ajast päritkaitsemehhanismi loomingulise surve, kompromisside ja aja õõnsapaatose vastu. Säilitati Tartu maalikoolkonna loomingulinekreedo: lähtuda oma "pühas käsitöös" vastupandamatu sisemisevajaduse tundest. Harri Puderselli loominguline pärand hõlmabpõhiliselt maastiku- ja lillemaali, vähem natüürmorti. Pallasemaalikoolile omane valgusküllus ja väljapeetud tonaalsus viitavadjärelimpressionistlikule vabaõhumaalile või vahetule realismile.Johannes Võerahansu õpilasena oli kunstnik tundlik loodusevaatleja."

Sirelid, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Pudersell Harri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük